Jak se dá využít umělá inteligence v reálném světě?

Umělá inteligence není jen jakýsi vzdálený zázrak, o kterém čtete na internetu a slýcháte od přátel. V současnosti se totiž programy na této bázi používají snad v každém myslitelném odvětví lidské činnosti. Jaké jsou typické příklady použití AI a jak poslouží konkrétně vám?

Umělou inteligenci ocení každý podnikatel

Ze všeho nejdříve si pojďme vysvětlit, jak můžete umělou inteligenci využít i vy. V dnešní době přece jen každý podnikatel potřebuje vlastní webovou prezentaci. Právě díky ní získávají firmy více než 90 % všech poptávek. Některé klidně i 100 %. Dávejte si však pozor – v každém oboru totiž máte stovky a stovky konkurentů. Jedná se tedy o jakousi přetahovanou, během níž musíte mít navrch. A právě v tomto ohledu vám snadno pomůže umělá inteligence.

Musíte se zamyslet, proč by si potenciální zájemci měli vybrat právě vaši službu, když při vyhledávání na Googlu či Seznamu najdou mnoho dalších stejně zaměřených firem. Čím je nalákáte? Odpovědí jsou perfektně sestavené webové stránky, které budou působit profesionálně, přehledně a budou mít „tah na branku“. Základem všeho jsou samozřejmě perfektní a úderné texty, které dovedou návštěvníka až k akci. Dokážete si takové sestavit sami? Opravdu ne!

Právě v této situaci přichází na scénu umělá inteligence. Ta totiž dokáže v mžiku vygenerovat veškeré textové podklady – od kompletního popisu celých webových stránek přes popisky produktů až po e-maily, příspěvky na sociální sítě a další důležité součástí úspěchu. Veškeré podklady přitom získáte za pouhých pár minut práce. Jak? Do přiložené tabulky zkrátka vyplníte požadovaná klíčová slova, rozsah textu, jeho účel a samozřejmě i tón komunikace (přátelský, formální, poučný…). Následně kliknete myší a ihned obdržíte použitelné a profesionální texty, které stačí pouze zkopírovat a následně vložit do cílového místa.

Nejen texty

Umělá inteligence podobným způsobem generuje dokonce i grafické podklady. Pokud tedy nechcete shánět grafika, aby vám vytvořil jedinečnou identitu, zkrátka opět zadejte několik málo příkazů AI platformě. V mžiku získáte parádní obrázky, které si lze vložit naprosto kamkoliv. Nebo snad potřebujete přeložit cizojazyčný web? Pak zkopírujte text v jiném jazyce do editoru, zvolte cílový jazyk a máte hotovo. Možností máte opravdu pestrou škálu.

V těchto ohledech vás potěší například oblíbená aplikace Editee, jež byla dříve známá pod názvem Deeply. Ta si poradí s texty, grafikou, překlady i inteligentním převodem fotografií do textové podoby (pokud jste si například vyfotili ručně psané poznámky ze schůze). Navíc si můžete zcela zdarma vyzkoušet pětidenní testovací demoverzi. Podle ní se poté rozhodnete, jestli máte zájem o plný program se všemi vychytávkami.

AI pronikla do všech oborů

Jiné formy umělé inteligence pronikly do úplně všech oborů lidské činnosti. Typickým příkladem je třeba vyhledávání zaměstnanců do firem. Personalisté zkrátka nastaví AI tak, aby na LinkedInu (i jiných platformách) vyhledávala potenciální vhodné shody na základě zkušeností, vzdělání, schopností, věku… Umělá inteligence poté najde vhodné shody, a dokonce jim i sama napíše zprávu a zodpoví nejčastější dotazy. V případě zájmu ze strany kontaktované osoby poté AI předá kontakt.

Umělou inteligenci používají třeba i skladníci. Těm neustále sleduje počet dostupných položek na skladě, přičemž dokáže dokonce sama vyhledávat nejvýhodnější dodavatele konkrétního materiálu. Následně jim napíše zprávu a utvoří objednávku. Vždy záleží jen na tom, jakým způsobem dokážou tyto programy jejich uživatelé nastavit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>