Hlavní zásady výběru cestovního pojištění

Vyrazil jsem na cesty, potřeboval nutně ošetření, poležel jsem si v nemocnici a teď splácím statisíce. Pokud nikdy nechcete toto zažít, stačí jediné – před každou cestou mimo hranice České republiky si vyřídit cestovní pojištění. Poradíme vám s tím, jak ho sjednat co nejvýhodněji. 

Pozor na léčebné výlohy

Nejdůležitější součástí pojištění na zahraniční cesty jsou léčebné výlohy. Pojí se vždy k určité události a lékařským výkonům. Jejich výše udává peněžní sumu, kterou za vás pojišťovna v případě plnění vyplatí. Jak moc vysoké mohou ceny za ošetření být a do jakých problémů se můžete dostat, uvádí například tento článek. Vždy je lepší, pokud jsou léčebné výlohy vyšší. Pro cesty po Evropě je doporučována minimální výše 1,5 milionu korun, pokud vyrážíte do exotických zemí, měly by se léčebné výlohy pohybovat minimálně na hranici 3,5 milionů Kč.

travelspy.cz_online_ergo_cz_01Vyplatí se připojištění?

Současně s léčebnými výlohami musíte sledovat to, na jaké případy se vztahují. Nebývá například zvykem, že se základní cestovní pojištění vztahuje i na sportovní úrazy. Jestliže víte, že na dovolené budete sportovat, zařiďte si ještě odpovídající připojištění. Pojistit se také můžete proti poškození, zpoždění a ztrátě zavazadel. Velmi vhodné je i připojištění odpovědnosti. Tím se „kryjete“ pro případ, kdy způsobíte jiným osobám škody na majetku a na zdraví.

Jak se chovat?

Pokud se v zahraničí dostanete do problémů, co možná nejrychleji kontaktuje vaši pojišťovnu. Číslo na asistenční službu najdete na kartičce, kterou vám pojišťovna vydá. Řiďte se jejími pokyny, předejdete tak zbytečným problémům. Přečtěte si ještě další cenné rady k cestovnímu pojištění.

travelspy.cz_online_ergo_cz_02

Výhodněji online!

Chcete-li na pojištění ušetřit, nechoďte do pojišťovny, ale sjednejte si cestovní pojištění online. Mnohé pojišťovny nabízí při online formě zajímavé slevy a bonusy.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>