Plánujete zahraniční dovolenou, rádi byste nahlédli za hranice všedních dnů a odpočinuli si od pracovního shonu? Volné dny v létě i v zimě s oblibou trávíme v cizině, ať už jde o exotičtější destinace nebo vyhlášená evropská letoviska, v dnešní záplavě nabídek si přeci vybere každý, dokonce i skutečný cestovatelský gurmán. Pokud ale vyjedeme do ciziny, je nezbytné se patřičným způsobem pojistit. Důležitou otázkou pak zůstává, co s tímto pojištěním udělají změny ve světě v roce 2020?
Náklady na testování si musíte hradit sami
Jaká je situace, když se řekne pojištění do zahraničí a koronavirus? Na co se konkrétně připravit, když budeme vyjíždět na dovolenou, abychom věděli o všech eventualitách, které mohou případně nastat?
Pojistku lze samozřejmě sjednat tak, jako obvykle – online řešení znamená časovou úsporu a jistotu, na kterou jsou snad všichni moderní cestovatelé zvyklí. Dohoda padne v řádu minut, není třeba další papírování a dlouhé jednání, díky němuž by došlo ke zcela zbytečnému zdržení při balení kufrů. Není však možné v této době dohodnout pojištění storna zájezdu a testování na covid 19, ať už bude nařízeno místní hygienickou stanicí z jakéhokoliv důvodu, si musíte uhradit z vlastní kapsy.
V případě karantény se pojištění prodlužuje
Pokud budete muset na zájezdu podstoupit karanténu, je pojištění na tuto dobu prolongováno. Jediná věc, jíž musíte v takové situaci udělat, je nahlásit všechno telefonicky asistenční službě, která se postará o veškeré formality. Cestovní pojištění je důležitou součástí každé cesty, i kdyby mělo jít jen o jediný den strávený za hranicemi. Je totiž pravdou, že ošetření v cizině může být nákladné, nejen po úrazech, ale i když vás zrovna postihne nějaké onemocnění. Je proto jistě lepší myslet dopředu a možná rizika předvídat, než pak platit velké peníze…