Dovolená na moři na lodi: pro klidné i dobrodružné povahy

Jakou si vybrat loď? Jaké nabízí služby? To vše se dozvíte v našem článku. Pro rodinu s dětmi je super záležitostí Karibik, ale i Aljaška, pro adrenalinové dobrodruhy bez dětí, pak originální expediční výpravy.

Nejlepší výletní plavby

Atraktivita výletních plaveb, spočívá mimo jiné v tom, že ukrývají skutečně pro každého něco. Jsou dostupné lodě nejrůznějších velikostí a některé z nich poskytují tolik aktivit, že je nestihnete všechny vyzkoušet ani za týden. Rodiny ocení bohaté možnosti na palubách velkých lodí. Tyto lodě nejsou o nic méně vzrušující než samotná destinace, do kterých plují.

Karibik je skvělou volbou pro rodiny s dětmi

Užijete si tu spoustu prosluněných dnů i úchvatné pláže a místní kulturu. Aljaška, která proslula neuvěřitelnými výhledy a nespoutanou přírodou, je také vynikající možností pro rodinnou plavbu.

V posledních letech, prudce narůstá zájem o výletní plavby po řece, které vedou jejich cestující po Dunaji či Rýnu v Evropě, v exotičtějších případech také po řece Mekong v Kambodži a Vietnamu nebo Volze v Rusku. Oblíbené výletní plavby vyplouvají z měst jako Amsterdam, Budapešť a Lisabon.

Expediční plavby se špetkou adrenalinu

Patříte-li k vyznavačům adrenalinové zábavy, zvažte expediční plavbu. Tyto plavby často probíhají na palubě malých lodí a je to neskutečný zážitek. Málokomu se totiž poštěstí být v blízkosti ledovců, velryb, tučňáků či leguánů. Lodě navštěvují malá místa na celém světě, včetně Antarktidy, Aljašky, Austrálie a Grónska. Cestující tráví čas jízdou na kajaku, pěší turistikou, cykloturistikou a poznáváním prostředí s odbornými průvodci a erudovanými znalci přírody.

Přepych dle vašeho gusta

Luxusní plavby poskytují komplexní zážitek all inclusive na palubě menších lodí, včetně takových výhod, jako jsou individuální služby přizpůsobené všem na míru.

Lodě mají bezpochyby jedinečné prvky, jako je mramorová a křišťálová výzdoba, prostory s intimní atmosférou či krásné lázně. Moderní lodě bývají menší a často jsou jim otevřeny méně frekventované destinace, které jsou větším lodím nedostupné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>