Madrid – jaká zajímavá místa navštívit?

Madrid je město s neuvěřitelnou energií, v něm to neustále žije. Muzea, kulturní atrakce, historické budovy, bary, restaurace. Spousta věcí k vidění a to vše zahaleno typickým španělským šarmem a temperamentem. Pokud se chystáte do Madridu, pak pro vás máme pár tipů, kam v Madridu nezapomenout vyrazit!

Jak se pohybovat po městě?

Můžete využívat taxíky nebo si pronajmout auto. Nejlepší je však pohybovat se po městě hromadnou dopravou. Ta vás totiž může zavézt takřka kamkoliv, kam budete potřebovat. Odpadne vám řešení toho, kde zaparkujete, kolik to bude stát a podobně. V Madridu najdete metro a také autobusy. Většina turistů si vystačí s jednoduchou jízdenkou, velmi ochotně vám poradí na nádraží nebo na letišti.

Monasterio de las Descalzas Reales

Františkánský klášter, kde dodnes žije přibližně třicet jeptišek. Dříve zde byly vychovávány dívky z bohatých rodin. V současnosti zde najdete renesanční a barokní umělecká díla a každou středu můžete tento klášter navštívit zcela zdarma.

Muzeum Del Prado

Jedno z nejvýznamnějších muzeí ve Španělsku. Najdete zde velmi krásnou kolekci uměleckých děl a to například od takových velikánů jako Goya nebo El Greco. Muzeum má otevřeno každá všední den mezi 17:00 – 19:00 zcela zdarma.

Katedrála Panny Marie Almunedské

Katedrálu spolehlivě poznáte, zejména podle mohutné modré kupole. O stavbě bylo rozhodnuto na konci 19. století, vysvěcena byla poměrně nedávno, v roce 1993. Stala se tak nejmladší španělskou katedrálou.

Parque del Retiro

Podle všech lidí jde o největší a také nejkrásnější park v Madridu. Můžete si v něm udělat krásnou procházku nebo si také odpočinout během prohlídky města. Má také růžovou zahradu. Součástí parku jsou také dvě budovy, kde se často konají různé výstavy uměleckých děl. Tento park opravdu stojí za zhlédnutí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>