Kam na lyže do Rakouska – vyberte místa, kde není moc Čechů!

Znáte spoustu vyhlášených zimních středisek, kde se to cizinci a zejména Čechy hemží. Rakousko je dostupné, klidně i autem a ceny jsou zde přijatelné. Není divu, že spousta českých turistů, když chtějí vyrazit někam na lyže, volí právě Rakousko. Kam se vydat, aby se to tam nehemžilo českými turisty? Máme pár tipů!

Rakousko – Arlberg

Lech Zürs a Warth Schröcken. Alpské středisko, kde si skvěle zalyžují všichni, zdatní lyžaři i úplní začátečníci. V areálu najdete lanovku, která spojuje obě lyžařská střediska, kromě jiného najdete až 200 kilometrů sjezdovek, takže se vyřádíte dosyta. Pořídíte-li si amberský superskipas můžete díky autobusu lyžovat také ve Sv. Antonu. Padesát vleků, zaručený sníh. Arlberg je opravdu velké a špičkové zimní středisko, které vás nadchne!

Rakousko – Ötztal

Jde o jednu část Rakouska a pyšní se třemi lyžařskými třítisícovkami a dvěma ledovci. To jen tak někdo říct nemůže. Vše je propojeno tunelem, vleky a lanovkami, takže si užijete opravdu skvělý požitek z lyžování. To vše a mnohem víc najdete v Sölden. Po lyžování jste unavení? Nechce se vám lyžovat několik dní v kuse? Pak vyzkoušejte vysokohorské termální lázně Aqua Dome.

Rakousko – Hochkönig

Třítisícový masiv Hochkönig se rozléhá nad ski areál Asi Amadé. Zde je k dispozici lyžařská kývačka, která propojuje tři vesničky, kde si můžete skvěle zalyžovat. Zde je to nejlepší pro rodiny s dětmi, na které v areálu také pamatují, protože zde najdete spoustu zážitkových atrakcí.

Rakousko – Dachstein West

Pro Českou republiku je to nejdostupnější středisko, je přibližně pět hodin od Prahy. Krásné vesničky, vysoký kostel, kopec, les. To všechno uvidíte, když se zde objevíte. Lyžaři si zde mohou užít dosyta lyžování, například na nejvyšším vrcholu Zwieselalm, přes Koprberg až do Annabergu. Užijete si opravdu skvělé lyžování!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>