Eurovíkendy – kam na něj vyrazit? 1

V posledních letech jsou velmi oblíbené takzvané eurovíkendy, kdy během pár dní navštívíte největší a nejkrásnější památky v daných městech. Za pár dní toho stihnete poměrně hodně. Je to finančně méně nákladné, nemusíte si brát tolik volna v práci, ušetříte například na letenkách, hotelích a podobně. Přinese lidem kromě touhy po poznání také zábavu. Většinou jde o větší města v Evropě, kam se bezpečně dostanete a můžete obdivovat krásy okolí.

Eurovíkend jen v češtině

Když řeknete eurovíkend spousta Čechů ví přesně, co tím myslíte. Když však přijdete s tímto tvrzením v zahraničí, nesetkáte se s úspěchem. Jde totiž výhradně o českou záležitost, toto označení používají jen Češi. Většinou jde o jednu až tři noci, které v zahraničí strávíte. V ceně bývá hotel, strava a doprava. Kam se můžete v rámci prodlouženého víkendu nebo eurovíkendu vydat?

Nizozemsko – Amsterdam

Jde o významnou kulturní metropoli, kde se každým rokem ocitne na pět milionů turistů. Je zde velká spousta kulturních památek, které si milovníci kultury zamilují. Například Van Goghovo muzeum, kde najdete i obraz Slunečnice. Můžete se projet amsterdamskými kanály. Všude okolo je velká spousta kol, protože Amsterdam je městem cyklistů. Můžete navštívit coffee shopy, obdivovat tulipány a podobně.

Španělsko – Barcelona

Je pro vás lákavou destinací právě Španělsko? Hlavní město Barcelona bude to pravé, kam se vypravit. Originální stavby, chrám nejsvětější rodiny Sagrada Familia, Španělské schody a všechno ostatní si zamilujete. Dejte pozor, s němčinou zde moc neuspějete, pokud umíte španělsky, jste jejich člověk.

Turecko – Istanbul

Nejvýznamnější památkou je Hagia Sofia, což je chrám boží moudrosti. Původně to byla křesťanská bazilika, která ovšem následně byla změněna na islámskou mešitu. Dnes jde o velmi významné muzeum. Navštívit můžete také turecké tržiště, kde velmi rádi smlouvají, jde o jejich národní zvyk, takže budou z takovéhoto handrkování nadšení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>