Místa, kde žije nejspíše více zvířat, než lidí: Borneo a Tasmánie

Existuje mnoho důvodů, proč rádi cestujete. Je to touha vidět jedinečné památky, objevovat rozličné kultury, potkat nové lidi a zkoumat nejrůznější krajiny včetně její bohaté fauny a flory. Populárními přírodními místy je např. Borneo nebo Tasmánie.

Borneo – jedno z mála míst, kde žije více divočiny, než lidí

Leží podél rovníku na Malajském souostroví a je třetím největším ostrovem na světě. je mimo jiné také domovem některých z nejstarších tropických deštných pralesů na Zemi.
Hustá džungle na Borneu skrývá některá z nejpodivnějších a nejúžasnějších zvířat světa, z nichž mnohá jinde nenajdete – neobvyklé opice, kriticky ohrožené borneoské orangutany, trpasličí slony a levharty obláčkové.

Pozorování divoké nespoutané zvěře

Ostrov je rozdělen mezi tři země: Indonésii, Malajsii a Brunej. A zatímco míra odlesňování na ostrově je znepokojivě vysoká, malajský stát Sabah si zachovává nejvyšší podíl svého lesního porostu. Nejlepším místem pro pozorování divoké zvěře je Národní park Sabah. Dalším oblíbeným bodem je řeka Kinabatangan poblíž vesnice Sukau, jejíž dolní tok, nabízí to nejlepší sledování divoké zvěře ostrova zblízka.
Při plavbě podél řeky spatříte orangutany, slony, opice, zoborožce, krokodýly, tarsiery a dokonce i ohroženou kočku. Je to jedno z mála míst, kde se zdá být více divočiny než lidí.

Tasmánie

U většiny lidí sen už věky, přesto tu nebyli. Nedotčená a ohromující příroda tu hraje jistě hlavní roli. Plno opuštěných pláží, lesů, úchvatné západy a východy slunce, dřevěné domy a vřelí lidé.

Můžete sice namítat, že všechno tohle lze vidět i jiných destinacích, ale jde pouze o klam. Tasmánie je spíše zapomenutým místem, kde je více zvířat, než lidí, stejně jako na Borneu. Setkat se s klokanem bude zřejmě zážitkem pro všechny na celý život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>