Tipy na podzimní výlet po středoevropských velkoměstech

Za teplým mořem byste se teď museli vydat snad už jedině na jiný kontinent, nebo do nejjižnějších částí Itálie, Španělska, Řecka. U nás ve střední Evropě však máme jiné věci k vidění. Pojďte si udělat víkendový výlet do některého z větších měst.

Vezměte auto, vždyť třeba do Německa se dá ze západních Čech dojet za pár hodin, a zapátrejte po letenkách. Sem tam se dají sehnat na pěkný prodloužený víkend jen za pár stovek. A kam se vydat? Máme pár konkrétních tipů.

Amsterdam se svými muzei a zahradami již čeká

Sázkou na jistotu je určitě Amsterdam. Podzim v Amsterdamu je kouzelný, i když trochu deštivý. Město má svou atmosféru. Uměleckou a originální. Určitě byste zde neměli vynechat Van Gogh Museum, které nejen že zobrazuje díla slavného malíře, ale také popisuje jeho život včetně nemoci a sebevraždy.

Dále doporučujeme si z Amsterdamu udělat výlet trochu na jih k městečku Lisse. Zde se nachází Keukenhof Gardens známé též jako Zahrada Evropy. Jde o vůbec největší květinový park v Evropě! Za návštěvu stojí i na podzim.

Velkolepý Milán s poslední večeří

Levné letenky se dají sehnat na sever Itálie do Milána. Tohle město s proslulou katedrálou Duomo však nabídne ještě něco opravdu unikátního. Zajděte se podívat do chrámu Santa Maria delle Grazie na the last supper neboli Poslední večeři Páně. Toto světoznámé dílo Leonarda da Vinci je dechberoucí.

Berlín se svou televizní věží

Dobře dostupný je z Česka taktéž Berlín. Co podniknout tady? Neměli byste minout Berlínskou zeď a Berlin TV tower. Tato ikona města patří právem k nejnavštěvovanějším místům, nahoře kromě vyhlídky najdete i restauraci. Jídlo tady je finančně náročným, ale nezapomenutelným zážitkem.

A pokud bychom měli doporučit ještě jedno německé místo stojící za návštěvu, bude jím zábavní park Europe park. Cesta sem je trochu zdlouhavější, nachází se skoro až u francouzských hranic, avšak návštěva je ojedinělým zážitkem. Najdete zde atrakce podle jednotlivých států. Vlastně tedy za jeden den procestujete celou Evropu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>