Pět nejhezčích řeckých památek

Řecko patří k nejoblíbenějším cílům nejen evropských turistů. Nadšeně sem každoročně jezdí Němci, Britové, Italové i Češi. Co se nejvíc líbí a kam nezapomenout vyrazit?

Řecko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, se svým kulturním odkazem má co nabídnout, ať už jste milovníky historie, nebo ne. Kam vyrazit?

  1. Delfy

Delfy patří mezi nejmagičtější místa na světě. Kdysi sem hrdinové a bojovníci chodili pro radu do vyhlášené věštírny. Jako poděkování za moudré rady zde návštěvníci zanechali obrovské kulturní bohatství. To se v roce 1987 zapsalo na seznam světového dědictví UNESCO.

  1. Meteora

Zhruba dvě hodiny od vyhlášené Olympské riviéry se na severu země nachází mimořádně kouzelné místo. Na vrcholcích skal totiž stojí slavné kláštery. Dnes se již po schodech nebo visutých mostech může do některých z nich podívat i veřejnost. Především vyhlídka stojí za to.

  1. Santorini

Santorini je údajně nejfotografovanějším místem v Řecku. Tento ostrov vymodelovala obrovská sopečná erupce, ta samá, která vyvolala vlnu tsunami, jež zničila minojskou civilizaci na Krétě. Modrobíle natřené domy a kostelíky a modř všude kolem vás okouzlí a ukolébají. Nenechte si ujít západ nebo východ slunce.

  1. Rhodos

Pokud se sem vydáte, nebudete vědět, kam se dřív vydat. Rhodos je jedním z nejoblíbenějších řeckých ostrovů a má to svůj důvod – stojí tu Palác velmistrů, přístav, kde měl stát kolos rhodský, sedmý div světa a dechberoucí akropole městečka Lindos. A spousta dalších úchvatných památek.

  1. Epidauros

Tohle divadlo v jižní části Řecka pojme až 14 tisíc diváků. Opět se nachází na seznamu UNESCO, spolu s dalšími nedalekými památkami – Starým Korinthem, Mykénami, Mystrasem, Spartou a Olympií.

V Řecku na vás čeká celá řada kulturních památek, ale také hory a dlouhé kilometry písečných pláží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>