Podívejte se na webkamery a vyberte si místo k návštěvě

Plánovat výlety dlouho dopředu je velmi rozumné z hlediska shánění ubytování za dobrou cenu, avšak nerozumné kvůli počasí. Dopředu nikdy nemůžete odhadnout, jak zrovna v daném koutu světa nebo České republiky bude. U spontánních výletů máte možnost podívat se na aktuální situaci na webkameře.

Chcete si udělat výlet, máte několik nápadů a netušíte, který z nich vybrat? Udělejte si virtuální tour a podle té se rozhodněte. Napomohou vám k tomu webkamery. Pojďme přes ně navštívit tři města na Vysočině, jež rozhodně stojí za návštěvu.

Do Třebíče a Dukovan

Třebíč má za sebou pohnutou historii, zdejší Bazilika sv. Prokopa a židovská čtvrť jsou zapsány na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Na tato místa se sice budete muset přijet podívat osobně, ale webkamera Třebíč vám představí třeba zdejší obrovské Karlovo náměstí a Podklášterní pivovar. Dokonce je možné přes webkameru nahlédnout i do jaderné elektrárny Dukovany nedaleko Třebíče.

Žďár nad Sázavou se Zelenou horou

U památek UNESCO ještě chvíli zůstaneme. Věděli jste, že Vysočina je krajem s největší koncentrací UNESCO památek v ČR? Ta další se nachází ve Žďáře nad Sázavou, jde o Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Ani tam kamery nejsou, zato vám webkamera Žďár nad Sázavou ukáže největší rybník na Vysočině – Velké Dářko.

Za rekordy do Pelhřimova

Na poučný a zábavný výlet se vydejte do Pelhřimova, konkrétně do zdejšího Muzea rekordů a kuriozit. Webkamera Pelhřimov vám samozřejmě napoví, jaké tam aktuálně panuje počasí – teoreticky si s tím ale nemusíte dělat hlavu, protože muzeum je ideálním cílem i za deště.

I když spousta měst nebo lyžařských areálů a památek má na svých stránkách webkameru, dohledávat je samostatně by byla práce pro Popelku. Na jednom místě najdete ručně tříděné webkamery z celé ČR na portálu WebKamera.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>