Co si nesmíte nechat ujít při návštěvě Turecka?

Turecko je jednou z turisticky nejoblíbenějších zemí. Může se totiž chlubit spoustou historických lokalit, rozmanitou přírodou, vyhlášenou kuchyní, nadstandardními službami a přitom nízkou pořizovací cenou zájezdů. O Turecku a jeho památkách se dají psát knihy, podívejte se ale alespoň na to nejdůležitější, co si nesmíte nechat ujít.

Istanbul a jeho památky

Istanbul a jeho dominanta, Hagia Sofia, ohromuje návštěvníky už stovky let. Vaše kroky v tomto městě by však měly vést také ke Květinovému paláci, Zlatému rohu, Velkému bazaru, Dívčí věži, paláci Topkapi a Sulejmanově mešitě.

Dotek historie

Pokud vás láká starověké Řecko a Řím, udělejte si výlet do Efezu. Zde na vás totiž dýchne historie každodennosti těchto starověkých národů, kteří město obývali celá staletí. Najdete zde pozůstatky obchodů, škol, chrámů i veřejných toalet. Zaujme vás i zbytek členité fasády kdysi třetí největší knihovny světa, proslulé římské lázně a Terasové domy.

Vzhůru do oblak

Máte rádi rozhled a hlavu věčně v oblacích? Pak nesmíte vynechat návštěvu oblasti Kappadokie, která se každé ráno zaplní horkovzdušnými balony. Z nich si návštěvníci mohou prohlédnout působivé kaňony a úchvatné skalní formace. Pokud vás naopak výšky nelákají, můžete zde prozkoumat podzemní labyrint měst, které během válek ukrývaly tisíce uprchlíků.

Relax v lázních i přírodě

Až vás unaví prohlížení památek, zrelaxujte se ve světoznámých tureckých lázních, kterým se říká hamam. Najdete je v každém větším městě a po jejich návštěvě se budete cítit jako znovuzrození.

I pro milovníky nespoutané přírody se v Turecku najde to pravé. Lýkijská stezka se vine podél pobřežních útesů, plážových měst, starověkých ruin i některých hor. Je dlouhá 540 kilometrů a po cestě stojí nespočet malých penzionů či kempů. Vyrazit se sem vyplatí především na jaře a na podzim a nevynechat přitom písčitou pláž Patara či ruiny města Olympos.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>