Kam vyjet na lyže v České republice?

Zima je tady už nějakou dobu a milovníci lyží si mnou ruce. Je pro ně čas vyrazit někam na sjezdovku a pořádně si užít lyžování. V práci si zařídí dovolenou, sbalí vše potřebné. Nezbývá tedy nic jiného, než se začít těšit, jak si vše užijete. Ještě předtím musíte řešit klíčovou otázku. Kam vyrazit na lyže?

U nás je krásně

Mnozí jezdí za lyžařským sportem do zahraničí, nicméně i u nás je krásně. A pokud chcete dovolenou na lyžích, která nebude nijak extra drahá, můžete jet do některého lyžařského střediska v České republice. U nás je také moc krásně, dobře udržované sjezdovky a možná budou menší fronty, než v zahraničí.

Špindlerův mlýn

Číslo jedna, co se slávy lyžařského střediska týče. Není ničím výjimečným, že vedle vás může lyžovat nějaká ta slavná osobnost. Resort se objevuje často v médiích nejen u nás, ale také za hranicemi.

Klínovec

Má čtyř sedačkovou lanovku, která se táhne už od Jáchymova. Sjezdovka je poměrně nová, dobře udržovaná. Je dlouhá téměř tři kilometry a převýšení je 500 metrů.

Lipno nad Vltavou

Jedete na jarní prázdniny na lyže s dětmi? Pak je Lipno tím pravým pro vás. Sjezdovky jsou zde mírné a široké, takže pro začínající lyžaře, sváteční lyžaře nebo pro děti je to ideální místo. K dispozici je také výukové hřiště pro děti.

Bílá

Na Moravě je ideálním místem pro lyžování Ski areál Bílá. Jsou zde sice kratší sjezdovky, ale zato jich je k dispozici hned několik. Přijdou si zde na své také milovníci běžkování, je připraveno několik běžeckých tratí podle náročnosti.

Špičák

Na Šumavě můžete zvolit ski areál Špičák, který nabízí velmi dobré možnosti lyžování. Disponuje sjezdovými tratěmi a také cvičnými a dětskými lyžařskými hřišti. Nechybí snowpark.

Ramzová

V Jeseníkách můžete vyzkoušet kvality ski areálu Ramzová. Najdete zde sjezdovku dlouhou 3260 metrů, celkově tak lyžaři nebo snowboardisté mohou sjíždět víc jak osm kilometrů pravidelně udržovaných sjezdovek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>