Cestování bez zbytečného utrácení za letenky

Proč je cestování stále tak populární? Jelikož nemusí vyjít nijak draho. Do popředí se stále více dostává takzvané lowcost cestování, které je založené na možnosti poznat svět jenom s pár korunami v kapse. I když budete na svých cestách hledat trochu komfortu a pohodlí, neznamená to, že dáte zas své cesty majlant. Stačí jenom vědět, jak a kde pořídit levné letenky. Hledáte cesty, jak poznávat svět skutečně levně? Podívejte se, jak ušetřit.

Hledejte online

Je to stejné, jako s jakoukoliv jinou službou. Nikdy nekývejte na první nabídku, na kterou narazíte. I letenky si můžete vyhledat, a to pohodlně online. Máte hned několik jistot, kterými je:

  • Rychlost
  • Jednoduchost
  • Nezávaznost

V praxi to znamená, že si zvolíte místo odletu, cílovou zemi, a také termín, kdy chcete cestovat. Následně si zobrazíte letenky online. Tedy uvidíte ty letecké společnosti, které v daném termínu létají a které mají ještě ve svých letadlech volno. Následně si můžete své místo v letadle koupit a už se jenom těšíte na to, jak poznáte zajímavé kouty naší země. Samotná platba pochopitelně může proběhnout prostřednictvím vaší karty, což znamená její okamžité připsání a tedy i okamžitou závaznou rezervaci vašeho zvoleného místa.

Porovnejte si ceny letenek

Nejenom, že si letenky vyberete pohodlně online. Nezapomínejte také na to, že v konkrétní termín může být realizováno hned několik letů, různými aerolinkami. A stejně, jako je tomu i u jiných dopravců, tak i zde je nutné myslet na to, že se jejich ceny mohou lišit. Ideální je, když máte jasno o cílové destinaci, i o přibližném termínu. Tedy že hledáte třeba levné letenky do Londýna. Když si porovnáte jednotlivé ceny, uvidíte, že se mohou výrazně lišit. A vy si pochopitelně vyberete tu nejlepší možnost. Jak bude vypadat? Není nic výjimečného, že zpáteční let může stát i pod dva tisíce korun. U těch nejdražších společností to přitom může být o desítky procent výše. Ušetřené peníze se tak mohou hodit třeba na zaplacení ubytování, nebo na další vaše výdaje.

Využijte ty správné aerolinky

Jde vám hlavně o co nejnižší cenu? Pokud ano, zajímejte se o nízkonákladové letecké společnosti. Už jejich název celkem jasně napovídá, co od nich čekat. Je to možnost zaletět si do světa doslova za pár korun. Důvodem, proč tomu tak je, bývá snaha o přepravení co největšího počtu pasažérů, bez jakýchkoliv služeb zdarma. Co si pod tím představit? Třeba:

  • Méně místa na sedačkách
  • Pouze placené občerstvení
  • Možnost mít jenom palubní zavazadlo

I když se to může zdát někomu obtěžující, kdo má v plánu poznávat svět levně, ten se na pár hodin uskrovní a má jistotu, že ušetří i tisíce korun. Třeba, když ho zajímají Srí lanka letenky. Právě i díky nízkonákladovým společnostem není problém podívat se do této země za cenu nižší, než je 13 000 Kč. A to mluvíme o zpáteční letence.

Kombinujte a ušetřete

Čím větší volnost při vyhledání konkrétní letenky budete mít, tím více lze ušetřit. Proto se nebojte různých kombinací. Mohou se vyplatit. Jak cestovat bez zbytečného utrácení? Neomezujte se jenom na jedno letiště, ale vezměte v potaz i další, které jsou v okolí. U nás je to kromě Prahy třeba Brno, Ostrava či Pardubice. I odtud se létá, a mnohdy levněji.

Také se nebojte využití různých leteckých společností. Není nic výjimečného, že tam vás vezme jedna a zpátky vás vezme druhá. Také byste se neměli obávat přestupů. Když budete mít dobrou časovou rezervu, tak vše půjde doslova jako po másle. Toto všechno jsou možnosti, jak se dá na letence také podstatně ušetřit. Zkušení cestovatelé toto vědí a tak tuto volbu doporučují. Jakmile zjistíte, jak velký rozdíl může být v cenách, můžeme garantovat, že se touto cestou budete chtít vydat také.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>