Proč se podívat do Skotska?

Ne, opravdu to není jen o jezeře, ve kterém si zoufale přejete spatřit bájnou příšeru Nessy. Skotsko se zabydlí ve vašem srdci a na místa, která zde navštívíte, budete s láskou vzpomínat. Proč právě Skotsko?

Příroda je úchvatná

Možná už jste navštívili Triglav, procestovali jste Alpy i Skandinávii. Ale Skotsko, to je jen jedno. Zvláštní barvy v krajině, četná údolí a místa naprosto odlehlá od běžné civilizace, hluboké lesy, jezera a hory vysoké tak akorát. Stádo ovcí, které vypadá, že snad nikomu nepatří. Vydáte se do tajemného kousku země. A budete žasnout nad krásou přírody.

Hrdí a odolní lidé

Když bydlíte v takové krajině, rozhodně ji milujete. A když bydlíte v takovém podnebí, zocelí vás to. Lidé zde milují kriket, fotbal i ragby. Místní ale pořádají i Highland Games, kde se utkávají borci třeba ve vrhu kusem stromu. Mnoho Skotů si přeje nezávislost. Jsou přesvědčeni, že to zvládnou i bez královny a britské vlády. Zdejší lidé jsou pohostinní, ale také velmi hrdí.

Ostrovy aneb vydejte se za hranice běžného poznání

Ke Skotsku patří také souostroví Orkneje a Hebridy. Stromy jsou zde neustále ohýbány neutichajícím větrem, nechybí zde rašeliniště ani megalitické stavby. Majestátní hradby připomínají dřívější osídlení a nutnost bránit si svou zem.

Ochutnejte Skotsko

V každé vesničce mají svou hospůdku. Piva ze všech koutů světa předčí to, které se jmenuje „ale“ a vaří si jej v každém malém městě země. Whisky samozřejmě nesmí chybět.

Pokořte Ben Nevis

Nejvyšší hora Spojeného království Velké Británie a Severního Irska není příliš vysoká. Ben Nevis měří jen 1344 metrů nad mořem. Počasí se zde ale střídá jako na houpačce a kvůli severnímu větru a dešťům se vám dokonce výstup nemusí ani podařit. Zkusíte to a pokoříte tuto horu?

Jezera a údolí, kolem kterých budete projíždět, jsou semeništěm pro generacemi předávané legendy a pověsti. Zaposlouchejte se do nich a užijte si svůj pobyt v tajemném Skotsku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>