Na dovolenou v zimě – kam můžete vyrazit?

Na dovolenou jezdíte nejčastěji v létě. Je to doba dovolených, děti mají prázdniny, je teplo, takže vyrazit k moři nebo jinam je nejjednodušší. Nicméně často je v létě taková dovolená dražší. A co když se chcete podívat do dalekých krajů? Do míst, kde v létě je opravdu velké vedro a horko a cesta v hlavní sezóně se tam rozhodně nedoporučuje. Kam na dovolenou v zimních měsících?

V zimě na dovolenou

Nejste-li úplně milovníci zimy, sněhu a mrazu, pak je ideální doba na to sbalit se a odjet do teplých krajů. V těchto krajích nebude tak velké teplo, jako v letní sezóně, ale i tak tam bude příjemně, mnohem lépe, než v domovině, kde teploty dosahují k nule nebo někdy i pod ní. Kam se můžete podívat v zimních měsících a užít si skvělou dovolenou?

Kostarika

V zimních měsících je zde příjemných 27 stupňů, což určitě ocení milovníci tepla. Od prosince do dubna probíhá období sucha, takže se nemusíte bát nepříznivého počasí. Užít si tak můžete krásné a dechberoucí pláže, neposkvrněnou přírodu i divočinu. Kdo rád cestuje a v jedné dovolené skloubí moře, pláže i výlety, je pro něj Kostarika ideálním místem.

Bali

Bali je nádherný ostrov, který se nachází v oblasti tropů. Suché období je tam od konce března až do konce listopadu, kdy tam může být teplota až 35 stupňů. V období dešťů (půlka prosince až půlka března) prší a to zejména v noci. Teplota je zde příjemných 27 stupňů. Nejlepší je k návštěvě je doba od půlky března do června a pak od září do prosince.

Mauricius

Mauricius najdete cca 900 kilometrů na východ od Madagaskaru. Na Mauricius míříte kvůli krásným a jemným bílým pískem, průzračnou vodou, zeleni nebo vodopádům. Ideální je doba k návštěvě od listopadu do dubna přičemž v lednu je zde příjemněji a občas zaprší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>