Města, která stojí za to navštívit

Cestování je velmi oblíbené a spousta lidí jezdí do právě těch oblíbených a známých destinací. Je zde spousta lidí, navštěvují známé památky a podobně. Existuje však spousta míst, kam můžete vyrazit, přestože nejsou až tak známé. Možná i tím jsou kouzelnější, není zde tolik turistů a na světě je přeci tolik malebných míst, která stojí za návštěvu! Kam tedy můžete vyrazit?

Polsko – Wrocław

Jde o historické hlavní město Slezska a Dolního Slezska. Jde o čtvrté největší polské město a také o jedno z nejstarších polských měst. Narodil se zde například Ján Jessenius a nachází se asi šedesát kilometrů od českých hranic. Najdete zde okouzlující náměstí, gotické kláštery a kostely, můžete zde také narazit na pomníky i obrovské Raclawické panorama.

Portugalsko – Tavira

Jde o jedno z měst v portugalském regionu Algavre, leží asi tři kilometry od pobřeží Atlanského oceánu. Původ města není zcela jasný, odhaduje se vznik od neolitu. Důležitou roli sehrála Tavira v době zámořských objevů, kdy se stala základnou díky přístavu. Dnes město žije zejména z turistického ruchu. Navštívit můžete Ponte Romana, což je most se sedmi oblouky nebo Castelo, což je místo dnešního hradu.

Nantes – Francie

Město v západní Francii, které leží na Loiře, je to hlavní město regionu Pays de la Loire. Projít se můžete historickou částí města Centre-Ville, které leží na pravém břehu řeky. K hlavním památkám se řadí katedrála St-Pierre-et-Paul, vévodský hrad Chateau des Ducs de Bertagne.

Lübeck – Německo

Středověké centrum tohoto města, které leží na severu Německa, je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Říká se o něm, že je město sedmi věží, které tvoří jeho siluetu. Můžete si prohlédnout krásnou radnici z třináctého století, navštívit kostely Panny Marie, sv. Jakuba, sv. Petra, dóm sv. Jana Křtitele.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>