Kam v září vyrazit na dovolenou?

Září je ideální měsíc, když chcete vyrazit na dovolenou k moři. Jednak nepotkáte tolik turistů, jednak vás nebudou trápit tropická horka a jednak ušetříte. Kam vyrazit?

Čím dál více rodin si vybírá dovolenou a odjíždí se rekreovat až na přelomu srpna a září, případně kdykoliv jindy na podzim.

K moři

Letecké zájezdy jsou velmi časté. Vyrazit můžete například do severní části Středomoří – do Řecka, Itálie, Španělska nebo Turecka. I Chorvatsko připadá v úvahu, vyrazte však raději v první polovině měsíce a někam na jih.

Většina středomořských ostrovů představuje právě v září ideální místo odpočinku, protože se teploty sníží na únosné, ale moře je pořád příjemně teplé. Opalovat se můžete například na Maltě, Mallorce nebo Korsice či Krétě.

Na konci září a v dalších podzimních měsících se vyplatí vyrazit do oblastí, které jsou v létě prostě příliš horké na náš organismus. Podívat se můžete do Egypta, na Kanárské ostrovy nebo do Tuniska. Pokud chcete zažít něco jiného, můžete si připlatit a vyrazit do Dubaje ve Spojených arabských emirátech.

Do lázní

I do lázní můžete jet v září na dovolenou. Termální lázně mají otevřeno celoročně a nabízejí relaxaci spojenou se zdravotními procedurami, masážemi a léčivými koupelemi.

Na Slovensku najdete mnoho lázeňských center špičkové kvality – Turčianské Teplice, Lúčky, Vyšné Ružbachy a další. Slovensko má navíc tu výhodu, že není daleko, spolehlivě se tu domluvíte a kurz eura není tak vysoký jako v západních evropských zemích.

Zájezdy a eurovíkendy

Pokud nemáte rádi lehavé dovolené, vyrazit můžete na autobusový zájezd po Evropě, třeba do Paříže, Říma, Neapole, Švýcarska nebo Rakouska.

Eurovíkendy se těší velké oblibě a v září je dobré navštívit například Athény, Amsterdam nebo Barcelonu. Můžete využít jak autobusovou, tak vlakovou nebo osobní přepravu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>