Cesta do USA – co je třeba vyřídit?

Chcete-li cestovat do USA, pak je nutno mít s sebou soustu věcí, aby vás následně něco nepřekvapilo nebo dokonce z vašeho výletu nakonec sešlo. Když navíc cestujete poprvé, pak je spousta věcí, která vás může překvapit. Přinášíme pár rad a tipů, které by vám tu cestu mohly usnadnit a díky kterým se vyhnete všem nepříjemnostem, které vás mohou potkat. Co všechno je pro cestu do USA potřeba?

Vízum – ano nebo ne?

Jestliže jedete na klasickou návštěvu, která nepřesáhne 90 dní, pak vízum nepotřebujete. Postačí vám ESTA, což je vlastně povolení k pobytu. K jejímu vyřízení potřebujete platný pas, informace o vaší práci, adresu hotelu, kde budete bydlet a také 14 dolarů poplatek. Jestliže se vydáte do USA několikrát do roka, nemusíte žádat znovu, ESTA platí dva roky.

Pořiďte si adaptér

Ten je nutností, protože jinak všechny vaše elektronické přístroje budou trpět, nenabijete je. V USA se používá nižší rozpětí, než je tomu u nás, je to asi 110 až 120 V. Adaptéry seženete nejen u nás, ale také na letišti.

Připojištění

Před cestou do USA je nutno se pojistit. A při této příležitosti si dejte pozor na to, na kolik dolarů se připojistíte.  V USA je zdravotní péče na špičkové úrovni, ale také za ní špičkově zaplatíte, bohužel. Nechte se proto pojistit minimálně do výše padesát tisíc dolarů. Nespoléhejte se na velvyslanectví.

Cestování taxi

Je v USA poměrně normální a běžný, někdy v těch větších městech je dokonce lepší vzít si taxi než se spoléhat na půjčení vozu. Řidiči zapínají taxametr ihned poté, co nastoupíte a následně jej při vystupování platíte. V taxi se může nechat také dýško v hodnotě 10 – 15%.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>