Vybíráte hotel – jak je to správně? 1

Dovolené se kvapem blíží a vy, pokud již nemáte vše zařízeno, nyní sháníte vše na poslední chvíli. Ať už jedete s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst, kdy neplatíte poplatky za zprostředkování, musíte vždy zjistit, kam jedete. Respektive, jaké ubytování si z široké škály vyberete. Ne nadarmo existují různé portály s fotkami a recenzemi, které popisují bývalí nájemníci. Špatný výběr vám zkazí dovolenou, na kterou jste se celý rok těšili, a to vás otráví na další dlouhé dny.

Hledání toho nejlepšího hotelu či penzionu

Ubytování není radno podcenit, proto investujte čas do hledání. Nechcete deset nebo i více dní trávit v hlučném prostředí, v pokoji zamořeném plísní, bez klimatizace nebo naopak v místě, kde není v dosahu vůbec nic. Jak tedy vybírat správný hotel nebo penzion na dovolenou či krátkodobý pobyt a nespálit se? Cena nemůže být jedinou věcí, na kterou se ohlížíte. Vybírejte pečlivě a ostražitě!

Katalogy někdy přikrašlují

Probíráte se fotografiemi v cestovní kanceláři a vše vypadá nádherně? Není divu! Pokoj je právě uklizen, připraven k focení a na svědomí jej má fotograf s úmyslem prodat. Navíc se často využívá photoshop, kde se přidá barva, odstín a podobně. A tisk na dobrém papíru udělá také své. Raději zkuste internet, protože v uživatelských recenzích často uvidíte věci tak, jak skutečně vypadají.

Recenze jsou přínosem

U recenzí se zdržíme, určitě je dobré si je všechny projít. Zaměřte se na to, kolik jich je. Zde je přímá úměra, čím víc, tím líp. Samozřejmě se najde někdo, komu prostředí nevyhovovalo, kdo měl smůlu na sousedy nebo nebyl spokojený, ale negativní recenze by měly být minimální. Ty kladné by měly být v desítkách, nejlépe pak stovkách. Projděte si zkusmo pár – co se líbilo a čeho se týkali ty negativní. Někdo si může stěhovat na hluk z ulice, který vám třeba vadit nemusí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>