Cestujete rádi? Pak se můžete chovat zodpovědně i během cest!

Příroda vám není úplně jedno a doma máte koš na plasty, třídíte pečlivě, nákupy nosíte v látkových taškách, nekupujete zbytečně plastové nádobí a podobně. Zkrátka jste šetrní k přírodě. Jak je to s cestováním? Mysleli jste někdy na to, jaký dopad má jedna vaše dovolená nebo cesta na životní prostředí?

Cestujte ekologicky

Nemusíte proto zůstávat doma, to rozhodně ne. Jen stačí dodržovat pár rad a tipů, kterými budete šetřit životní prostředí. Je to jednoduché, stačí myslet na pár rad, které níže přikládáme, a hned budete mít z cestování lepší pocit. Co tedy během cest dělat a na co se zaměřit?

Pozor na vodu

Pokud šetříte vodou i doma, můžete v tomto trendu pokračovat i během cest. Klasicky, při čištění zubů nebo šamponování vlasů můžete vodu vypnout a následně zase zapnout. Jestliže jste v destinaci, kde je voda pitná a neublíží vám, není důvod kupovat tu balenou. Když si chcete vzít vodu s sebou, pak sáhněte po outdoorových lahvích, plastové zbytečně nekupujte.

Pozor na zbytečný odpad

Když chodíte v zahraničí na nákup, pak sáhněte po klasických látkových taškách, vyhněte se igelitovým pytlíkům. Opět to znamená, myslete na to, do kolika sáčků ukládáte pečivo, jídlo a podobně.

Myslete na dopravu

Přeprava z místa na místo je poměrně náročná, obzvláště pak cesta letadlem. Přináší velké znečištění. Do vzdálenějších destinací se asi autem nebo vlakem nedostanete, ale už na místě se zamyslete, jak budete cestovat. Nejlepší je chodit pěšky, jezdit na kola nebo pokud nutně potřebujete, vsaďte na hromadné dopravní prostředky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>