Užijte si dovolenou v Jižní Americe

Cestovat do Jižní Ameriky je zážitek na celý život, navíc přitom mnoho neutratíte. Do většiny států nepotřebujete vízum, stačí koupit si letenku. A kam si zaletět?

Dovolenou v Jižní Americe je snadné naplánovat. Nemusíte totiž řešit vícenásobné přejezdy hranic a další záležitosti spojené s vízem. Jedinou podmínkou je očkování proti žluté zimnic, břišnímu tyfu, hepatitidě a volitelně proti vzteklině.

A kam na dovolenou?

Brazílie

Brazílie je velmi rozlehlá a zasahuje do několika podnebných oblastí, proto je klima a počasí v každé části země jiné. Rio de Janeiro leží v subtropickém klimatu, nejvyšších teplot se dočkáte od října do února. V okolí města Salvador vládnou tropy, proto je lepší vyrazit tam v období sucha na pomezí ledna a února.

Pokud sem cestujete od prosince do srpna, určitě si s sebou nezapomeňte přibalit repelent. Řádí tu totiž horečka dengue, proti níž neexistuje očkování. Nejohroženější oblasti jsou severovýchod, středozápad a stát Rio de Janeiro.

Argentina

Tento stát se táhne podél pohoří And. Počasí na vaší dovolené tak nebude ovlivněno jen tím, v jakém podnebném pásu se nacházíte, ale i tím, jestli se budete pohybovat na plážích nebo v horách.

Obecně platí, že léto vládne v Argentině od prosince do února. V lednu se teploty v Buenos Aires pohybují kolem 23 stupňů, ale na severu je tepleji – v oblasti Chaco se dočkáte i třicítek.

Peru

Od listopadu do dubna je skvělé vyrazit do Peru, pokud chcete k moři. Do pralesů je to lepší mezi červnem a srpnem. Úřady mohou vyžadovat doklady potvrzující zajištěný odjezd ze země, bezvízový pobyt na 183 dnů nejde prodloužit.

Kam ještě vyrazit

Bezvízový vstup na 90 dní mají Češi například do Ekvádoru, Chile, Venezuely, Kolumbie, Bolívie, Paraguaye a Uruguaye.

Jedině do Francouzské Guyany můžete cestovat jako po Evropské unii a platit zde eurem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>