Podzim a cestování – kam se vydat?

Podzimní počasí není vůbec příjemné, když se babí léto nevydaří je zima, chladno, nepříjemné ranní mrazíky vás nutí halit se do vrstev oblečení, ráno slunce vychází pozdě a brzy večer zase zapadá. Pokud i vy rádi cestujete a plánujete vyjet někam na podzim, pak můžete například za teplem. Tam, kde odhodíte zimní oblečení, nebudete muset chodit zabalení do několika vrstev. Ovšem, kam vyrazit, aby to byla destinace, kde na vás budou čekat příjemné teploty a krásné barvy? Přinášíme vám pár rad a tipů, kam se můžete vydat na podzimní dovolenou.

Krásy Madagaskaru

Právě na podzim je tento ostrov ideální k návštěvě. Teplota vzduchu je zde okolo 27 stupňů a moře má okolo 25 stupňů. Žádná velká vedra, ale přitom počasí, které vás nedonutí obléknout teplé oblečení. Navíc mimo sezónu je zde o dost méně turistů, takže se budete cítit dobře. Na podzim se zde také můžete kochat zvířaty, rodí se mláďata lemurů.

Barevné Mexiko

Krásné barvy Mexika vás na podzim jistě nalákají. Období hurikánů je pryč a vy se můžete válet na pláži, užívat si moře a chytat opálení. Oslavit zde na přelomu října a listopadu můžete svátek Dia de los Muertos což jsou v podstatě naše dušičky, jen o mnoho divočejší, barevnější a vyzdobenější.

Irsko

Kdo nepotřebuje horko a moře, ale naopak miluje hory, přírodu, pak stojí za návštěvu Irsko. Sice se budete muset obléknout tepleji, protože zde bude na podzim už zima, ale například takový Wicklow Mountains stojí za to! Ona i vesnička Glendalough je nádherná sama o sobě, stojí zde za návštěvu například klášter. Chcete-li poznat menší městečko než Dublin, pak jeďte do Corku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>