Cestovní pojištění – jak si jej správně pořídit?

Chystáte se na dovolenou? Nebo jen na pár dní na nějaký ten euro víkend? Či se chystáte na lyže do zahraničí? To všechno s sebou nese balení všech vašich zavazadel, musíte řešit plno věcí, které zajistit. Jedete-li k moři, pak bude kufr plný potápěčské výstroje, plavek, šatů a podobně. Když jedete na lyže, pak bude kufr překypovat svetry, lyžařskou bundou a podobně. Musíte však myslet také na cestovní pojištění.

Cestovní pojištění přes internet

Dnes můžete cestovní pojištění sjednat přes internet, takže nemusíte nutně jít do města a do pojišťovny. Navíc, nemusíte si cestovní pojištění sjednat u vaší pojišťovny. Najdete spoustu firem, které vám nabídnou velké množství slev, možností. Vybrat si mezi nimi tak může být těžší, než si myslíte a než si připouštíte. Jak se správně připojistit?

Připojištění a pojištění

Základní pojištění vám poskytuje proplacení léčebných výloh, uhrazuje návrat zpět do vlasti, poskytuje asistenční službu a také přináší náklady na opatrovníka. To je základ. Ovšem je dobré si připojistit také odpovědnost za škodu, pojistné krytí na léčbu nad rámec pojistky. Někde najdete speciální balíčky.

Pečlivé čtení podmínek

Podmínky si musíte pečlivě přečíst, protože existují některé výjimky, které mohou zhatit výplatu pojištění v případě nehody. Jde především o sporty, protože některé jsou vyloučeny z pojistky a některé jsou nepojistitelné. Takže na to pozor.

Alkohol? Pozor na pojištění!

Pojistka je dobrá věc, ale musíte si dát také pozor na to, co děláte. Celá nehoda se bude vyšetřovat, a pokud je zranění způsobeno zbytečného riskování, hazardu, pak pojišťovna zamítne vyplatit pojistné plnění. Problém může být také s alkoholem a omamnými látkami, pod jejich vlivem také výplatu pojistného plnění nezískáte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>