Cestovní pojištění – jak si jej správně pořídit?

Chystáte se na dovolenou? Nebo jen na pár dní na nějaký ten euro víkend? Či se chystáte na lyže do zahraničí? To všechno s sebou nese balení všech vašich zavazadel, musíte řešit plno věcí, které zajistit. Jedete-li k moři, pak bude kufr plný potápěčské výstroje, plavek, šatů a podobně. Když jedete na lyže, pak bude kufr překypovat svetry, lyžařskou bundou a podobně. Musíte však myslet také na cestovní pojištění.

Cestovní pojištění přes internet

Dnes můžete cestovní pojištění sjednat přes internet, takže nemusíte nutně jít do města a do pojišťovny. Navíc, nemusíte si cestovní pojištění sjednat u vaší pojišťovny. Najdete spoustu firem, které vám nabídnou velké množství slev, možností. Vybrat si mezi nimi tak může být těžší, než si myslíte a než si připouštíte. Jak se správně připojistit?

Připojištění a pojištění

Základní pojištění vám poskytuje proplacení léčebných výloh, uhrazuje návrat zpět do vlasti, poskytuje asistenční službu a také přináší náklady na opatrovníka. To je základ. Ovšem je dobré si připojistit také odpovědnost za škodu, pojistné krytí na léčbu nad rámec pojistky. Někde najdete speciální balíčky.

TIP: Vybrali jste právě letenku do své vysněné destinace. A cestovní pojištění do zahraničí. již máte vyřízene u Porovnej24 ušetříte.

Pečlivé čtení podmínek

Podmínky si musíte pečlivě přečíst, protože existují některé výjimky, které mohou zhatit výplatu pojištění v případě nehody. Jde především o sporty, protože některé jsou vyloučeny z pojistky a některé jsou nepojistitelné. Takže na to pozor.

Alkohol? Pozor na pojištění!

Pojistka je dobrá věc, ale musíte si dát také pozor na to, co děláte. Celá nehoda se bude vyšetřovat, a pokud je zranění způsobeno zbytečného riskování, hazardu, pak pojišťovna zamítne vyplatit pojistné plnění. Problém může být také s alkoholem a omamnými látkami, pod jejich vlivem také výplatu pojistného plnění nezískáte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>