Magnet fishing – dobrodružství u vody při lovu pokladů

Magnet fishing je novodobý lov pokladů. Pomocí extra silného magnetu a pevného lana hledáte v hlubinách rybníků, jezer, na dně řek i městských stok feromagnetické „poklady“, třeba děravé hrnce, zahozená kola, rezavé dráty. Ale občas se podaří vytáhnout i něco cennějšího. Čtěte dál.

Láká vás dobrodružství? I když se po většinu času z vodních hlubin nic moc zajímavého vylovit nepovede, chvilka, než vytáhnete k magnetu přicvaknutý předmět, je vždy napínavá. Některým šťastlivcům se ze dna vodních ploch povedlo vytáhnout třeba moped, vypáčený trezor nebo zbraně či munici.

Jakou výbavu na magnetický lov pořídit?

Lovec pokladů toho moc nepotřebuje. Základem je silný neodymový magnet, ke kterému se předměty ze železa, oceli či niklu pod vodou přicvaknou. Magnet je potřeba přivázat k pevnému lanu o nosnosti několik stovek kg. Horolezecké lano se pro tyto účely nehodí, je moc pružné.

Tip: Oblíbený magnet na magnet fishing F300 + 15metrové PES lano na lov pokladů

Jelikož z vody vytahované předměty bývají rezavé, špinavé, použijte na ochranu rukou vhodné rukavice. Vhodné jsou například protiskluzové rukavice na magnet fishing, které seženete v několika velikostech.

Do kapsy se hodí antibakteriální gel na ruce, také nějaký kýbl na případné úlovky.

Po lovu odneste vše

Magnetičtí lovci pokladů dodržují několik nepsaných pravidel. Až dolovíte, odneste vše s sebou pryč a nechtěné úlovky vyhoďte do odpadu nebo odneste do sběrny surovin.

Kam vyrazit na magnetický lov

Kde se dá pomocí silného magnetu lovit? Ideálně v místech, kde se hodně pohybují, anebo v minulosti pohybovali lidé. Vhodné jsou hráze rybníků, mola v přístavištích, nábřeží u řek. Myslete vždy na to, zda se místa nacházejí na veřejném prostranství a nejedná se o soukromé pozemky.

Další tipy pro magnetický rybolov najdete na webu magnet-fishing.cz.

Cennosti do muzea, střelivo na PČR

Je také třeba dodržovat platnou legislativu. Kdyby se vám povedlo z vody vylovit například kovovou schránku s mincemi, legislativa vám ukládá nález oznámit v místně příslušném muzeu.

Pozor na nalezenou munici a zbraně, mohou být životu nebezpečné. Nález střeliva hned z místa nahlaste policii. Policejní pyrotechnik se už o správnou likvidaci postará. Navíc mohou střelné zbraně pocházet z trestné činnosti a pomoci odhalit nějaký případ.

Výbavu pro magnet fishing seženete na e-shopu Unimagnet.cz

Šťastný lov!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>