Kam ještě vyrazit za teplem?

Léto se pomalu chýlí ke konci a vy si zoufáte, že jste si teplo dostatečně neužili? Za slunečními paprsky ale můžete odcestovat, začíná sezona zimní exotiky.

Pozitivní je, že nejen přes léto, ale i v zimních měsících nabízí  české cestovní kanceláře spoustu zájezdů a dovolených, na které navíc můžete letět přímými letadly. Kam vyrazit?

Thajsko

Thajsko je pro Čechy už od devadesátých let, kdy se sem hojně vydávali poprvé, exotická jednička mezi vzdálenými destinacemi s palmami a plážemi. Není se čemu divit – ubytování seženete za rozumnou cenu, celoročně tu můžete obdivovat západy slunce a lidé jsou tu milí a usměvaví.

V Thajsku však nejsou jen nádherné písečné pláže, ale i spousta zajímavých měst a památek. Třeba Královský palác, což je neuvěřitelný komplex barevných chrámů. Nenechte si ujít také vodní trhy. Navštivte Bangkok, Pchúket, Samui, Ko Čang nebo Ko Samet. A samozřejmě ochutnejte jedinečnou thajskou kuchyni, která je napříč Asií i celým světem vyhlášená.

Dominikánská republika

Chcete zažít opravdový Karibik? Vydejte se do Dominikánské republiky. Na jejím východě najdete pod palmami skryté turistické letovisko Punta Cana, na severu poloostrov Samaná, kam vždy v zimě připlouvají velryby. Můžete navštívit dům v Santo Dominigu, kde bydlel Kryštof Kolumbus. Milovníci přírody by měli podniknout výlet do hor, to už je ovšem úplně odlišný Karibik, než jaký zažijete na plážích.

Venezuela

Nekonečná siesta vás čeká o kus dál, na Venezuele. Zažijte západ slunce nad Amazonským pralesem, indiány v chýších a konečně deštný prales jako takový. Vydejte se do stolových hor a nezapomeňte po večerech ochutnávat margaritu a místní specialitu, coco loco.

Kam se ještě vydat za teplem? Zkuste Kubu, Mexiko, Brazílii, nebo v Africe Mombasu a Zanzibar. Ceny všech zájezdů se pohybují kolem třiceti tisíc korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>