Zlato je dar pro každou příležitost

Nepřemýšlejte o zlatu pouze jako o šperku se zlata. Zlato je mnohem více. Je to bojovník proti inflaci, ale i luxusní dárek, jehož hodnota roste stejně jako cena zlata na komoditní burze. Musíte však zlato věnovat ve správné podobě.

Dárky, jejichž hodnota roste, jsou ze zlata

Zlato – to mohou být dárky pro ženy i dárky pro muže. V ani jednom z těchto případů nemusí jít o šperk. Věnovat lze přímo investiční zlato, které se prodává v podobě zlatého slitku od jednoho gramu až do jednoho kilogramu. Jinou možností jsou investiční zlaté mince. Právě gramový zlatý slitek je velice vtipným dárkem, protože jde vůbec o nejmenší možnou zlatou cihlu. Přemýšlíte třeba, co dát novorozenci k narozeninám? Dejte mu takovýto slitek. Je pak během života dítěte zajímavé pozorovat, o kolik cena gramového zlatého slitku vyroste. A to, že vyroste, je jisté.

Vzroste i cena zlata, které není primárně určeno pro investici

Tohle je případ různých numismatických a dárkových mincí. Ty se hodí coby hodnotné dárky k mnoha příležitostem. Stříbrné jsou levnější a mnohdy s nimi bez větších investic nahradíme jinak ne příliš smysluplné dárky. Věnovat zlaté dárkové mince znamená obdarovat ještě hodnotněji. Je to příležitost pro dárky už od kolébky a nemusíte tedy zůstávat jen u zlatého slitku. Věnujte třeba znamení zvěrokruhu na zlaté minci. Oblíbená jsou též jména na mincích. I ty lze věnovat nejen když hledáte dárek pro svátek. Minci se jménem pořídíte skutečně s kterýmkoliv jménem z českého, a dokonce i ze slovenského kalendáře.

Zlaté dárky i ke specifickým událostem

Zlatem dokážete obdarovat i u velice specifických událostí. Zlatá mince k výročí svatby může být myšlena jako zajištění obdarované či obdarovaného do budoucna. Finance pro start do života může představovat mince, na které je titul. Obdarovaný syn či dcera si sami zváží, jestli si prozatím ponechají minci a počkají, jak bude její hodnota léty růst, nebo ji promění na peníze a použijí třeba coby startovní kapitál pro své podnikání po ukončení studia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>