Kde oslavit Silvestr v zahraničí?

Končí rok 2017 a vy přemýšlíte, co by mohla být ta třešnička navrch. Co takhle oslavit Silvestra a Nový rok v zahraničí?

Někde Silvestra příliš neoslavují, někde se setkáte jen s formálním čekáním do půlnoci, jinde se slaví až do rána. Záleží na vás, co si z poslední a zároveň první noci na přelomu roků chcete odnést. Obecně se ale doporučují následující místa, kde jsou oslavy Nového roku tradičně nepřekonatelné!

Atmosféra New Yorku

Silvestr a Nový rok v nejlidnatějším městě Spojených států amerických není pro každého, jeho atmosféra vás však nadchne minimálně svou jedinečností. Každoročně se na Times Square schází miliony lidí, aby se kochali hudbou a především obří světelnou koulí, která se spouští minutu před uplynutím starého roku a odpočítává čas zbývající do roku nového.

Pokud se chcete vyhnout chaotickému davovému šílenství, rezervujte si místo v některé z restaurací s výhledem na náměstí, nebo se soustřeďte na dobrý výhled z lodi na New York Harbor, odkud skvěle uvidíte ohňostroj nad Liberty Island.

Mejdan v Riu

Brazílie se pojí s karnevaly, nespoutaností a pořádným tancováním. Nejznámější je sice masopustní karneval, hned po něm však vede silvestrovská oslava. V Riu de Janeiru je v této době léto a na pláže se vejde více než dva miliony lidí.

Pokud chcete mít v novém roce štěstí, vhoďte prvního ledna květy do Atlantiku. Barva květů ovlivňuje úspěšnost v pracovním a sexuálním životě, dobrou náladu či dostatek peněz. Brazilci tradičně tančí oděni v bílých barvách, k tomu jim hraje brazilská lidová hudba a do rána se k tanci pije a tančí v rytmu samby.

 

Pokud nechcete cestovat tak daleko, určitě jsou i bližší destinace, kde to žije. Třeba Berlín, kde se koná známý běh Silvesterlauf. Nebo Londýn či Edinburgh plné tradičních anglických a skotských specialit, hudby a alkoholu.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>