Cestování a zažívání – co dělat, aby vše probíhalo správně?

Cestování spousta lidí miluje, bohužel ty doprovodné projevy, které se často objevují, už moc ne. Jedním z těchto projevů je například špatné zažívání. I když si dovolenou užíváte a cestování vám problém nedělá, je to stresující proces, který se podepisuje právě na vašem žaludku.

Problémy se zažíváním

Cítíte, že máte nafouklé břicho? Objevují se křeče? Bolest žaludku vás sužuje? Podobné a mnoho dalších problémů se na cestách a dovolené mohou bez většího varování objevit. A může to zkazit celou dovolenou. Nemusíte cestovat do vzdálených a cizokrajných zemí, ona i taková dlouhá cesta, jiný denní rytmus, změna místa, časového pásma postačí k tomu, aby se zažívání ozvalo. Jak tomu předejít?

Vše plánujte

Bez jídla bude vaše zažívání trpět, ale bohužel, ono bude někdy trpět i s jídlem, když mu nedáte to správné, které potřebuje. Máte pocit, že si s sebou nemusíte nic brát, protože na letišti nebo na nádraží si „něco koupíte“? Málokdy se však zde najde něco zdravého, samá smažená jídla, fast foody nebo jídla těžká, která žaludku neprospívají. Raději mějte u sebe ovoce, zeleninu, tmavou čokoládu, sušenky, semínka a podobně.

Připravit tělo

Není od věci před cestováním do těla dostat nějaké ty vitamíny, které vám mohou následně pomoci. Ovoce, zelenina, čerstvé saláty a mnoho dalšího v tom pomůže. Skvělé jsou také probiotika, které mohou pomoci se zažívacími problémy, které se na cestách mohou objevit.

Tekutiny, tekutiny a zase tekutiny

Zažívací problémy se objevují i tehdy, pokud je vaše tělo dehydratované. Často se stává, že na cestách prostě nemyslíte na to, že musíte pít nebo ani nemáte kde. To však váš problém neřeší, vždycky s sebou noste vodu a myslete na pitný režim. Cesta letadlem navíc tělo vysušuje, proto je nutno tekutiny doplnit. Pozor sladké nápoje tím nemyslíme, těm se vyhněte obloukem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>