Vydejte se ještě jednou na cyklovýlet!

Babí léto už pomalu končí, ale podzim zatím neukázal svou nevlídnou tvář. Paprsky hřejivého slunce, slabý vítr v korunách opadávajících stromů a modrá obloha přímo vybízejí k posledním výletům a venkovním dobrodružstvím. Vydejte se ještě naposledy v této sezóně na výlet na kole!

Cyklistická sezóna pomalu končí. Pomalu, ale ne úplně. Dokud je hezky, může kolo představovat skvělou možnost, jak si užít odpoledne s rodinou, přáteli nebo o samotě. Zasporovat si, odpočinout si od všedních starostí a vychutnat si začínající barevný podzim.

Na co nezapomenout

Na rozdíl od letních měsíců musíte při plánování cyklistického výletu dbát na několik rozdílných skutečností – třeba že je prostě chladněji. Prvopohledově se sice může zdát, že je venku nádherně a že tričko s krátkým rukávem stačí, pravdou však je, že jakmile zajedete do stínu nebo pofrčíte z kopce a nebudete se zahřívat pohybem, prochladnete velmi rychle.

Nastydnout může člověk na začátku zimní sezóny velmi snadno, proto byste na správné oblečení měli brát velký ohled. Samozřejmostí by mělo být několik vrstev – funkční triko, pak třeba obyčejné triko nebo mikina a klidně i větrovka, vždycky si ji můžete sundat. Pod přilbu si můžete dát čepici nebo alespoň čelenku na uši a na rukavice na kolo vám také mohou přijít vhod.

Kam se vydat

Cyklovýlety můžete podniknout v podstatě kamkoliv, to je jejich kouzlo. Ať už jedete někam s cílem vidět památku nebo prostě jen pro tu jízdu samotnou, vždycky se to vyplatí.

Podél cyklostezek leží spousta například spousta rozhleden, z nichž se vám naskytne krásný výhled na do červena a žluta se zbarvující krajinu.

Vydat se můžete například podél řeky Labe v Ústeckém kraji. Cyklostezka je velmi dlouhá a kvalitní, jízda labským údolím prozáří váš den. V Ústí nad Labem můžete navštívit vyhlídku Větruše nebo hrad Střekov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>