Projeďte Česko. Tipy na roadtrip po krásných koutech republiky

Máte pocit, že byste si zasloužili pořádnou dovolenou? Ovšem nechcete podstupovat testy na koronavirus? Nezbývá vám nic jiného než se porozhlédnout po atraktivních místech v Česku. Naštěstí i naše krásná česká země nabízí řadu míst, jež stojí za navštívení. Abyste je stihli projet všechny, pronajměte si automobil s vestavbou do auta na spaní nebo si jednu takovou vestavbu do auta instalujte do vašeho čtyřkolého parťáka. Až bude hotovo, můžete vyrazit!

Projeďte si jižní Čechy

Jednou z možností na český roadtrip jsou jižní Čechy. Nachází se zde celá spousta památek, přírodních krás i jevů, se kterými se jinde v Česku nesetkáte. Například zde najdete nejprudší silnici v celé republice, která má klesání takřka třicetiprocentní. Ve Vimperku tak rozhodně nejezděte s mobilním telefonem v ruce.

Nad zmiňovaným Vimperkem se rozprostírá krásná příroda, kde navíc je možné zaparkovat na zdejších parkovištích. Ostatně celá Šumava nabízí dech beroucí přírodu, kterou je dobré zažít nejen ze sedadla vozidla.

Vzhůru na západ

Další možností, kam se vydat na roadtrip, je západ České republiky. Začít můžete například v Praze, kde stravte alespoň pár dnů. Zdejší památky stojí za navštívení, i když je možná znáte nazpaměť. Navíc se zde nachází řada kaváren s dezerty, muzea nebo taktéž kus nádherné přírody, vezmeme-li v potaz například Divokou Šárku, která navíc nabízí krásné výhledy na město.

Z Prahy se můžete vydat do Radošova, kudy projedete skrze krásný dřevěný most. Vydat se můžete také k nedalekým zříceninám Žebrák a Točník, kam se však musíte vydat už po svých. Hezky vám však tento výlet vyplní volné odpoledne.

Pokud by vám západní Čechy nabízely málo, z počátečního bodu (čili z Prahy) se můžete vydat také na sever a zde navštívit nejen tamější zoologickou zahradu, ale také Ještěd, který bude opět hezkým výšlapem, nemyslíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>