Podzimní Praha láká na Noc divadel i oslavy výročí sametové revoluce

V předvečer 30. výročí sametové revoluce proběhne další ročník noci otevřených divadel a nevšedních zážitků. V Praze budou mít návštěvníci možnost zhlédnout desítky představení, zúčastnit se divadelních dílen, nočních prohlídek divadel, ale i tematických diskuzí, přednášek a výstav. Tím třetí listopadový víkend ale nekončí! Neděle 17. Listopadu bude naopak věnována oslavám 30. výročí sametové revoluce. Ta je ostatně v Praze tématem celého podzimu.

Evropský divadelní svátek

Během třetí listopadové soboty se otevřou dveře divadel v desítkách evropských zemí v rámci mezinárodního projektu European Theatre Night. Praha nezůstane pozadu a během 7. ročníku nabídne bohatý a nevšední program pro malé i velké diváky. Vzhledem k nabitému programu během celého víkendu je vhodné si zajistit včas ubytování v Praze, protože většina divadel nabídne večerní představení, noční prohlídky nebo umělecké performance. Letošním tématem Noci divadel je „Divadlo a svoboda“ s odkazem na 30. výročí sametové revoluce.

Noc divadel 2018, zdroj: nocdivadel.cz

Zdarma nebo za symbolické vstupné

Většina představení a akcí v rámci Noci divadel bude zdarma, případně za symbolické vstupné. I přes to je však nutné si z kapacitních důvodů zajistit vstupenky předem, rezervace budou probíhat na celý program od 21. října. A na co se těšit? V Divadle Kampa bude na programu skvělá improvizace v podání souboru IMPRO Samé vody. Pro změnu Divadlo Disk připravuje velký Koncert svobody, ale i scénické čtení budovatelských dramat. Naopak pro děti bude připraveno Dětské divadelní studio ve Švandově divadle, již od 17 hodin. Akcí bude probíhat jen v Praze stovky a do Noci divadel se zapojí většina pražských scén, očekává se vysoká účast, proto si nezapomeňte zajistit nocleh v penzionu Praha. Hned v neděli se totiž budou konat velké oslavy sametové revoluce.

Zajistěte si zavčas výhodné ubytování v Praze

Oslavy výročí sametové revoluce

Osudové okamžiky naší historie bude mapovat množství výstav, které se budou v Praze konat celý podzim. Na Pražském hradě v letohrádku královny Anny to bude výstava 1989: Pád železné opony, v Národním technickém muzeu bude pro změnu výstava s názvem Diktatura v technice. Technika ve službách (ne)svobody. Rozmanitý kulturní program bude také probíhat na Národní třídě, která se stala symbolem sametové revoluce, stejně jako Albertov, kde se uskuteční festival Studentský Albertov. V podvečer se pak dění přesune do horní části Václavského náměstí, kde se uskuteční Koncert pro budoucnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>