Památky Plzeňského kraje. Co musíte určitě vidět?

Česká republika nabízí spoustu krásných míst, která jsou vhodná pro mladé páry, rodiny s dětmi, ale i pro starší seniory dávající přednost snadno dostupným zajímavostem. Jestliže si pokládáte otázku, kam vyrazit za něčím unikátním a poutavým, zaměřte se na Plzeňský kraj. Ten toho předkládá rozhodně více než dost.

Plzeňský kraj od A až do Z

Když se rozhodnete vycestovat do Plzeňského kraje, určitě směřujte k jednomu z našich nejznámějších a zároveň nejvýše položených hradů. Je to hrad Kašperk s překrásným výhledem a poutavými prohlídkami. Plzeňský kraj, to je mimo jiné i Černé jezero, kam naopak zavítáte kvůli nedotčené přírodě. V podobném duchu můžete pokračovat. Čekají na vás kupříkladu originální rozhledny.

  • Rozhledna Bolfánek
  • Čerchov
  • Rozhledna Vysoká

Mezi hradními dominantami Plzeňského kraje se vyjímá i hrad Rábí. Pokud dáváte přednost spíše zámkům, navštivte Tachov nebo zámek Zbiroh. Jeho poutavá historie sahá až do 13. století. Kolem zámku se rozprostírají Křivoklátské lesy.

Plzeň jako dominanta stejnojmenného kraje

Co by to bylo za návštěvu Plzeňského kraje, kdyby ve vašem cestovatelském itineráři chyběla Plzeň. Toto město je plné úchvatných památek, které vás rozhodně zaměstnají na hodně dlouhou dobu. Inspiraci můžete čekat v bodech uvedených níže.

  • Katedrála sv. Bartoloměje
  • Techmania Science Center
  • Zoologická a botanická zahrada
  • Velká synagoga
  • Plzeňské historické podzemí

Pokud byste toho ani po prohlídce všeho výše uvedeného neměli dost, navštivte ještě Západočeské muzeum, Muzeum loutek a třeba populární zámek Kozel. V Plzni se vám navíc dostane pestrého výběru ubytovacích zařízení, včetně těch restauračních.

Připravte se na výlet do Plzně a okolí

Jestliže si pokládáte otázku, co vidět v České republice, pak jste na ni díky tomuto článku našli odpověď. Je to spousta krás Plzeňského kraje, potažmo samotné Plzně. Pokud v tomto směru chcete získat patřičnou inspiraci, potom navštivte cestovatelský portál cKlub.cz, který doslova překypuje výše uvedenými tipy. Právě tento portál se vám stane pestrým průvodcem po české zemi. S ním už neminete žádná důležitá a zajímavá místa. Vydejte se na jih České republiky, kde prožijete nezapomenutelnou dovolenou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>