I na nabíječce pro iPhone záleží…

Bohužel, ne všechny nabíječky nabízené na trhu jsou vhodné, protože některé se negativně podepíší na zdraví baterie. Samozřejmě se bez nabíječky neobejdete. V balení u iPhonu máte vždy originální nabíječku, i když od modelu 12 se rozhodla společnost Apple dodávat pouze Lightning kabel.

Pokud zadáte do vyhledávače nabíječky iPhone, zobrazí se vám nepřeberné množství produktů, ve kterém je těžké se zorientovat. Čím se tedy při výběru řídit? Jaká nabíječka iPhone nabije tak, aby nedocházelo k rapidnímu snižování výdrže baterie?

Co zohlednit při výběru nabíječky?

V první řadě by vás měl zajímat počet wattů (W), což je v podstatě údaj o tom, kolik energie dokáže nabíječka najednou poslat směrem do smartphonu. U tabletů a notebooků se používají nabíječky s vyšším počtem wattů.

Stejně tak je důležité si uvědomit, že to, jak rychle se váš telefon dokáže nabít z nuly na sto procent, závisí nejen na wattech přicházejících z nabíječky, ale i na maximálním počtu wattů, které může iPhone přijmout. Třeba iPhone 12 zvládne až 20 W. Pokud si tedy koupíte originální 20W nabíječku od Applu, dodá vašemu iPhonu 12 šťávu asi čtyřikrát rychleji než originální 5W nabíječka.

Setkáte se také s pojmem rychlonabíjení, což je technologie, na kterou jednotliví výrobci pohlíží různými způsoby, a standardy se mezi jednotlivými značkami obvykle neprolínají. Například smartphone OnePlust 8T podporuje rychlonabíjení až 65 W – v podstatě má baterii uvnitř rozdělenou na dvě části a obě poloviny se nabíjí současně.

Jak je to s bezdrátovým nabíjením?

Jestliže vás zajímá bezdrátová nabíječka iPhone, tak u něj počítejte s trochu jinou technologií. Opět na takové nabíječce uvidíte rychlost nabíjení měřenou ve wattech, ale počítejte s tím, že bezdrátové nabíječky jsou pomalejší v porovnání s těmi drátovými.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>