Cestování – jak ušetřit a přitom cestovat 1. díl

Cestování je pro mnoho lidí životní styl. Snaží se poznat co nejvíc zemí a míst, odnášet si vzpomínky a nezapomenutelné okamžiky. Cestování mnohdy stojí poměrně dost financí a ne vždycky se vám podaří našetřit takovou částku, která vám pomůže procestovat celý svět nebo místa, která chcete. Existuje pár tipů, které by vám mohly pomoci ušetřit.

Finančně náročné cestování

Ne vždycky to bude jednoduché. Ubytování něco stojí, doprava a přeprava také, k tomu potřebujete finance na různé vstupy, místa a také na obvyklý život na cestách. Nějaký ten budget mít musíte a ideálně i „něco navíc“ pro nenadálé situace. Někdy to cestování, když dodržíte pár tipů, může vyjít levněji.

Vyhněte se létu

Když se řekne léto, je to pro mnohé slovo dovolené a tedy znamená to vyrazit někam k moři nebo za exotikou. Jenže právě léto je nejdražším obdobím, protože je to hlavní sezóna. Když vyrazíte na dovolenou v červnu nebo naopak v září, pak budete mít stejně příjemné počasí, ale také pořídíte dovolenou o pár tisícovek levněji.

Jak cestovat?

Včasné letenky nebo jízdenky vás vyjdou mnohdy o dost levněji. Sledování cen letenek se vyplatí, ale je to pro mnoho lidí časově náročné. Hledejte si jízdenky nebo letenky s předstihem několika měsíců, vycházejí o dost levněji. Sama jsem tak ušetřila na cestě z Prahy do Mnichova asi pětistovku. A při vzdálenějších destinacích jsou uspořené peníze samozřejmě vyšší.

Ubytování

V dnešní době slevových portálů nebo portálů s ubytováním můžete opět porovnávat ceny. Někdy se totiž cena může lišit i o několik stovek. Využívejte například slevy, různé bonusy a podobně, to umí také hodně ušetřit. Některé portály odměňují za včasné nákupy, za založení účtu a podobně. Máte-li dobrodružnou povahu, pak si pučte obytný vůz ve kterém máte do určité míry svobodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>