Eurovíkendy – kam na něj vyrazit? 2

V posledních letech jsou velmi oblíbené takzvané eurovíkendy, kdy během pár dní navštívíte největší a nejkrásnější památky v daných městech. Za pár dní toho stihnete poměrně hodně. Je to finančně méně nákladné, nemusíte si brát tolik volna v práci, ušetříte například na letenkách, hotelích a podobně. Přinese lidem kromě touhy po poznání také zábavu. Většinou jde o větší města v Evropě, kam se bezpečně dostanete a můžete obdivovat krásy okolí.

Eurovíkend jen v češtině

Když řeknete eurovíkend spousta Čechů ví přesně, co tím myslíte. Když však přijdete s tímto tvrzením v zahraničí, nesetkáte se s úspěchem. Jde totiž výhradně o českou záležitost, toto označení používají jen Češi. Většinou jde o jednu až tři noci, které v zahraničí strávíte. V ceně bývá hotel, strava a doprava. Kam se můžete v rámci prodlouženého víkendu nebo eurovíkendu vydat?

Francie – Paříž

Jedete-li do Francie poprvé, pak by to určitě měla být Paříž. Jde dost možná o nejkrásnější město světa, které je plné módy, kultury, památek. Určitě navštivte Louvr, Eiffelovku, Mouling Rouge a další. Projděte se krásnými uličkami, ochutnejte místní kuchyni a kupte si něco na památku, třeba zmenšeninu Eiffelovy věže a podobně.

Itálie – Řím

Jde o jednu z nejstarších metropolí. Chcete-li i vy navštívit toto „Věčné město“ pak určitě nezapomeňte dojít k Fontana di Trevi, kde můžete hodit minci a něco si přát, určitě nevynechejte Colosseum, které je světová klasika nebo také Pantheon, kam můžete kdykoliv zavítat. Itálie je mimo jiné proslulá také výbornou kuchyní, určitě si v Itálii dopřejte jejich výbornou pizzu.

Anglie – Londýn

Deštivý Londýn navštěvují lidé poměrně často. Kdo by nechtěl vidět na vlastní oči Buckinghamský palác, Big Ben, Oxford Street, svézt se v pravém doubledeckeru. V Británii můžete navštívit spoustu míst, projít se okolo Temže nebo navštívit muzeum voskových figurín.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>