Rotterdam – jaká místa zde navštívit?

Při cestování často narazíte na místa, která nejsou turisty až tak moc oblíbená, ale i tak toho mohou hodně nabídnout. Když se turisté rozhodnou zamířit do Holandska, obvykle je to turisticky oblíbený Amsterdam, který jim toho hodně nabídne. Ostatní města jsou tak trochu přehlížena, což je velká škoda. Když už je zmínka například o Rotterdamu, pak se s ním spojuje největší evropský přístav. Nabízí řadu jiných a zajímavých věcí.

Druhé největší město

V Nizozemsku jde o druhé největší město a disponuje také největším evropských přístavem. Jde však o město kultury a také je to město velkého historického významu. Můžete zde navštívit spoustu zajímavostí a nových věcí. Co dalšího navštívit?

Věž Euromast

Jde o nejvyšší vyhlídkovou věž v Holandsku. Ve sto metrech se naskýtá úžasný panoramatický výhled nejen na město, ale také do daleké krajiny. Milovníci výšek se mohou nechat vyvézt Euroscopem, což je otáčející se výtah, který je vyveze o dalších 85 metrů výš.

Holandské trhy

V Rotterdamu můžete navštívit jeden z největších trhů v Holandsku vůbec. K dispozici je okolo 465 stánků, kde najdete takřka vše, co je k vidění. Oblečení, květiny, jídlo a podobně.

Arboretum Trompenburg

Milovníci přírody v botanických zahradách Trompenburg budou opravdu v ráji. Mohou zde obdivovat nejrůznější druhy stromů, trvalek, hlíz, keřů a podobně. Najdete jej na sedmi hektarech a pokud si chcete odpočinout od ruchu velkoměsta, pak je toto to správné místo.

Kijk-Kubus

V Blaakse Bos najdete Kijk-Kubus, což jsou kompletně zařízené předváděcí domky. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby nebyly ve tvaru krychle. V autorově pojetí představují jednotlivé krychle stromy a celý komplex je vlastně les. Chtěl vytvořit vesnici ve městě, tedy takový bezpečný přístav.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>