Snadné cestování? S těmito triky to bude hračka!

Přemýšlíte, kdy začít plánovat svou dovolenou? Kdy se vůbec zajímat o letenky a o to, kam vlastně poletíte? Pořídit si vše na takzvaný first moment nebo čekat na možné slevy a pořídit dovolenou jako last minute? Kdy se začít těšit na dovolenou a už začít pomaličku balit a shromažďovat, co všechno do kufru musíte nacpat?

Kdy dovolenou plánovat?

Ideálně v předstihu, protože budete mít víc času na to vše si promyslet a do detailu naplánovat. Podle některých průzkumů je nejlepší čas rezervovat mezinárodní letenky zhruba 125 dní před samotným odletem. Navíc budete-li rezervovat letenky sami, pak si je rezervujte v sobotu. Podle průzkumů jsou v průměru o 11% levnější, než když je budete kupovat v pondělí. A jak jsou na tom hotely? S těmi nijak spěchat nemusíte, stačí rezervace přibližně 30 dní před odjezdem.

Vybírejte správné sedadlo

Letíte-li delší dobu pak je jasné, že vás budou bolet záda nebo nohy, protože se nebudete moci pořádně protáhnout nebo projít. Už z toho důvodu je dobré si vybrat to, kde budete sedět. To je pro dlouhé lety velmi zásadní. Zorientujte se, kde se nejlépe sedí, kde máte nejvíc prostoru pro nohy a podobně.

Předplacené SIM karty

V rámci Evropské unie to není nutno, mobilní data jsou za jednotnou cenu, takže se nemusíte strachovat, že jste se omylem připojili k internetu. Jste-li mimo EU, pak jsou nutné balíčky, které mohou být dražší. Popřemýšlejte nad koupí předplacené SIM karty. Ty bývají finančně méně nákladné a poslouží stejnému účelu.

Vakuový pytel je kámoš

Pokud máte omezený prostor nebo máte dokonce jen příruční zavazadlo? V takovém případě musíte razantně změnit obsah svého kufru. Skvělým pomocníkem je vakuový pytel, který ušetří spoustu prostoru v kufru. Ideální je to zejména v zimě, kdy v kufru máte jistě spoustu svetrů a podobně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>