Proč je Lysá hora tak vyhledávaná?

Česká republika nabízí celou řadu přírodních krás. Ještě donedávna však platilo, že Češi raději navštěvovali a kochali se těmi zahraničními krásami a o ty české nejevili zrovna zájem. Naštěstí se nyní karty obrátily a Češi si uvědomili, že krásy, které najdou v České republice, se nikde jinde ve světě nevidí. Jednou takovou přírodní krásou jsou i Beskydy.

Beskydy nejsou oblíbené jenom během letních dovolených, jak je tomu u ostatních přírodních oblastí, ale tato krajina je navštěvovaná opravdu celoročně. Není se čemu divit, vždyť zdejší příroda nám nabízí dech beroucí výhled během každého ročního období. Do této oblasti se sjíždějí lidé nejen z blízkého okolí, ale také turisté z celé České republiky či dokonce ze zahraničí, které zde obvykle nezapomenou vyjít Lysou horu.

Lysá hora je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Jedná se o jedno z nejvyhledávanějších turistických míst v České republice. Turistů je zde opravdu každý den celá hromada, ale není se čemu divit, tu krásu z vrcholu této hory musí vidět vážně každý na vlastní oči.

Co jiné roční období, to jiná přírodní krása

Lysá hora je možná tak vyhledávaná hlavně kvůli tomu, jak je v každém ročním období jiná. Na jaře se příroda probouzí, v létě je už všechno krásně kolem rozkvetlé, na podzim se všechno barví do sychravějších barev a v zimě příroda tiše spí.

Jak se na Lysou horu nejlépe dostanu?

Lysá hora nabízí opravdu velké množství turistických tras, které je možné využít. Nejoblíbenější je ale takzvaný Bezručův výplaz, který je pojmenován po známém českém básníkovi. Ta totiž vede přímo z Ostravice, která se nachází pod Lysou horou. Nemůžete se tedy vůbec ztratit.

Pokud jste si Lysou horu už vyšli pěšky, tak určitě neváhejte a vyjeďte si ji třeba i na kole či si půjčte koloběžku. Je to opět trochu jiný zážitek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>