Kam se podívat v Tunisku?

Chystáte se letos na dovolenou do Tuniska, ale nechcete se celou dobu pobytu válet na pláži a koupat v moři? Podívejte se, které zajímavosti můžete v Tunisku navštívit.

Tunisko je země velmi pestrá, ač nejznámější je právě díky letním dovoleným u Středozemního moře. Nejvíce zajímavostí nabízí sever a střední část země, ale i na jihu můžete vidět leccos.

Starověké Kartágo

Toto starověké město, které leží na východ od Tuniského jezera, bylo založeno přibližně v roce 814 před naším letopočtem. Obývali jej Féničané, kteří z něj dokázali učinit ekonomickou mocnost v celém Středomoří.

Dnes ruiny města leží zhruba patnáct kilometrů od Tunisu, vydat se sem můžete vlakem. Za vidění zde stojí Antoninovy lázně, ruiny největších římských lázních mimo Řím, Museum Kartága, Acropolium s katedrálou svatého Ludvíka a památník a hřbitov spojeneckých obětí druhé světové války v severní Africe.

Posvátné město Kairouan

Po městech Mekka, Medina a Jeruzalém je tuniské město Kairouan čtvrté nejvýznamnější islámské město. Je dokonce zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Vidět zde můžete Velkou mešitu, mešitu Tří bran a posvátnou studnu Barbuta. Město leží v blízkosti letovisek Monastir, Sousse a Hammamet.

Hlavní město Tunis

Pokud jste ubytování na severu země, hlavní město Tunis byste neměli zapomenout navštívit. Kolem kopce, na němž stojí citadela Kasba s mešitou, se rozkládá staré město Arabů Medina, která je jedním z nejlépe zachovalých islámských středověkých měst. Sídlí zde Muslimská univerzita.

Město Tunis ale nabízí také spoustu zelených parků, zoologickou zahradu či muslimský pavilon.

Na jihu země pak můžete navštívit oblast původních jeskynních obydlí Matmata, Saharu nebo Tozeur, oblast pouštních oáz. Mezi další hezké oázy patří Gafsa a Douz. Z měst stojí za připomenutí El Jem a Bizerta s národním parkem Ichkeul.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>