Tunisko, země písku, která vás uchvátí

Jestliže se vám stále pletou pojmy Tunisko a Tunis, zde máte rychlé vysvětlení. Tunisko je země, Tunis je její hlavní město. Jedná se o arabskou zemi se zhruba stejným počtem obyvatel jako má Česká republika, kde je v létě opravdu teplo a na naše poměry i velmi levno. Najdete zde obrovské písečné pláže a nekonečné písečné duny, a to i přesto, že Sahara nepokrývá většinu území. Navíc se do Tuniska dostanete letadlem za krátké 2-3 hodiny. Pokud máte cestovní pojištění, letenky a pas, můžete vyrazit.

Kam se vydat

Nejčastěji se jezdí na Djerbu, což je největší ostrov při pobřeží Severní Afriky, který je spojený s pevninou tzv. „Římskou hrází“, do Sousse, Hammametu nebo Nabeulu, což jsou nejznámější turistická letoviska. Najdete zde hotelové resorty i tržiště, kde je povinností a nutností smlouvat. Snad žádný návštěvník Tunisu by neměl zapomenout navštívit zříceniny Kartága a ruiny lázní Antonia Pia. Najdete zde i muzeum, spousty mešit, malebné uličky a pláže. A pokud se budete chtít vydat někam, kde je turistů míň, doporučujeme město Mahdii.

Zkuste navštívit vnitrozemí

Tunisko rozhodně nejsou jen pláže a rezorty. Vydat se můžete i do vnitrozemí, kde naleznete velkou spoustu pamětihodností a dobrodružství. Město Douz je vstupní branou do Sahary, kde se můžete projet na velbloudech. Vidět byste měli i oázy Gafsa, Chebika a Tozeur. Ve městě El Djem zase uvidíte jeden z největších amfiteátrů na světě. Jih Tuniska pak patří největšímu solnému jezeru na Sahaře – Šott Djerid, má rozlohu 7000 kilometrů čtverečních a bílá solná krusta občas připomíná sněhovou pláň. Jeho teplota sahá až k 50 stupňům Celsia.

Suvenýry

Z levného Turecka se určitě vyplatí dovézt si nějaký ten suvenýr. Vyplatí se nakoupit kožené výrobky, vodní dýmky a tabáky, koberce, šátky, olivy, olivový olej, datle, čaj, pálivou chilli pastu harisu, chalvu a datlový likér a pálenku. Tunisko, přestože není příliš vzdálené, je pro nás stále dost exotická země, a tak nezapomínejte na řádné pojištění.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>