Rodinná dovolená v Bulharsku

Dovolená v Bulharsku byla hitem dávných dob. Byla zahrnována do pětiletého plánu (první automobil, první dovolená v Bulharsku, první dítě…). Poté Bulharsko ustoupilo trochu do pozadí, nahradilo jej Řecko, Turecko, Tunis, Egypt, Itálie a podobné země. Nyní však Bulharsko slaví návrat. Máte pocit, že se vrátíte do socialismu? Budete velmi překvapeni!

Rodinná dovolená

Když se řekne Bulharsko, jde zejména o skvělou destinaci pro rodiny s dětmi a pro ty, kteří hledají kvalitní služby za poměrně příjemnou cenu. Nachází se zde spousta kvalitních hotelových resortů, ubytování může být přímo v apartmánech, penzionech nebo soukromí. Do Bulharska se nejčastěji létá, je to cesta dlouhá přes dvě hodiny. Cestovat do Bulharska můžete také automobilem, zde však počítejte s mnohem delší časovou prodlevou.

Jídlo

Místní gastronomie se zakládá především na zelenině a koření. Snad každý z nás zná balkánský sýr, studenou polévku tatator, šopský salát. Oblíbené je zde zapékané maso se zeleninou, které se připravuje v litinové pánvi. Zapékaná jídla jsou vůbec v Bulharsku hodně oblíbená. K dobrému jídlu si můžete dát dobré místní víno.

Pláže

Pokud nejste úplně zdatní plavci, pak si zamilujete písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Jemný zlatavý písek, čistota, sportovní vyžití. To všechno vám nabídnou pláže v Bulharsku. Někdy moře může být poněkud neklidné, vždy vás o aktuální situaci informují barevné vlajky.

Výlety po Bulharsku

Jestliže nejste zrovna typ, který proleží celou dovolenou na pláži, a chcete spolu s dětmi poznávat nová místa, pak můžete vyrážet na výlety. Spousta výletů lodí, kulturní památky a podobně. Jen namátkou můžete vybrat například Nessebr, který je zapsán v seznamu UNESCO či další jiná místa, která jsou poblíž destinace vašeho pobytu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>