Bavorsko – proč jej navštívit?

Bavorsko je velmi oblíbené a není se čemu divit. Je zde opravdu spousta věcí, na které se můžete těšit. Bavorsko vám nabídne jak velkoměsto, se svým typickým ruchem, venkovskou krajinu, krásnými památkami i horami. Najde si zde snad každý to, co potřebuje. Proč tedy navštívit Bavorsko?

Krásy Bavorska

Bavorsko je blízko českým hranicím, proto není divu, že když se jede do Německa, volí se často Bavorsko. Je to blízko. Když chcete jet na dovolenou do Německa, konkrétně právě do Bavorska, nevíte přesně, kam se vydat. Přinášíme pár tipů a rad, kam se v Bavorsku určitě musíte podívat.

Zugspitze

Jde o nejvyšší horu Německa a má nadmořskou výšku 2962 m. Na její vrchol se můžete dostat dvěma způsoby, buďto hezky po svých, ale vede zde také lanovka. Jakmile se nahoru dostanete, naprosto vás uchvátí výhled na další alpské vrcholky a dechberoucí okolí.

Mnichov

O Mnichovu se říká, že jde o hlavní město Bavorska. Uchvátí vás jistě nákupní střediska, ale také nemůžete vynechat Marienplatz. Najdete zde muzeum BMW Welt a BMW Museum. Pokud chcete strávit odpočinkový den můžete vyrazit do Olympia parku. Pokud navštívíte věž, najdete v ní rockové muzeum a z výhledu na celý Mnichov budete nadšení. v Olympia Parku se pořádá také tolik oblíbený Tolwood festival plný jídla a koncertů.

Malé vesničky

Osobně mám na Bavorsku nejraději malé vesničky, i když Mnichov má také své kouzlo. Domy jsou zde udržovány, lidé vstřícní, milí a věčně usměvaví. Navštívíte-li vesničku poblíž hor, budete mít parádní výhled, můžete se vydat na řadu procházek po okolí. Dejte však pozor, v neděli bývají obchody zavřené a také restaurace mají omezenou provozní dobu na obědy a pak až večeře. V Německu zkrátka umějí odpočívat.

Co se vám na cestách může hodit?
– Přibalte si čelovku (do batohu nebo do auta): pomůže, když se výlet nechtěně protáhne až do tmy.
– Lehká nepromokavá bunda v batohu místo nezabere, ale na cestách vás udrží v suchu.
– S turistickým dalekohledem si zlepšíte rozhled nejen na vyhlídkách a rozhlednách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>