Těhotenství – lze během něj cestovat?

Těhotenství je krásná věc, spousta maminek jej popisuje jako nejkrásnější období. Těšíte se na nový přírůstek do rodiny, kupujete oblečky, zařizujete pokojíček pro miminko a podobně. Někdy těhotenství tak trošku může překazit plány. Objevuje se totiž během něj plno pravidel a zákazů. V takovém případě je nutno zohlednit těhotenství při cestování.

Cestování a těhotenství?

Během těhotenství máte několik zákazů, které prostě dodržujete. Nejíte například sushi, vyhýbáte se vaně plné horké vody, nepijete alkohol a podobně. Cestování autem, vlakem nebo autobusem problém není, záleží na ženě, jak moc ho snáší nebo nesnáší. Co se týče letadla, tak tam je nutno se poradit vždycky s ošetřujícím lékařem. Ten samozřejmě zhodnotí zdravotní stav, stupeň těhotenství.

Létání totiž může způsobovat rizika, která mohou těhotenství ohrozit. Na začátku těhotenství může docházet dokonce až k potratům nebo krvácení. Ve vyšším stupni těhotenství se pak cesta nedoporučuje kvůli předčasnému porodu. Nejlepší doba na létání je druhý trimestr, ovšem všechno záleží na doporučení lékaře.

Pozor na vodu a stravu

Obecně v zahraničí dáváte pozor na to, co jíte. V těhotenství je dobré dávat na to dvojnásob pozor. Konzumujte pouze správně a dobře tepelně upravené maso. Může vám hrozit toxoplasmóza. Pozor také na to, co pijete. Jste-li v exotičtějších zemích, pak dejte pozor na vodu, led a podobné věci.

Pozor na cesty do tropů

Některé ženy mohou mít problém při změnách počasí nebo při změnách času. Nepříjemné horko, dusno, to není nic pro nastávající maminku. Vždy volte takové místo, které je na tom časově podobně jako u nás. Také volte místa, kde není úplné horko, které by vás uvazovalo na hotelovém pokoji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>