Krásná místa Provence – kam se vydat za levandulemi?

Jste také milovníky levandulí? Opojná vůně je nádherná a navíc kochat se fialovými záhony, které umí uklidnit a posílit. Ne nadarmo máte doma všude levandule, obrázky levandulí a všechno, co jen jde, má motiv levandule? Pak jistě oceníte návštěvu Provence, která je nádherná. A co teprve to modrofialové levandulové moře, ve kterém se budete moci koupat a jen nečinně sledovat. Počátek prázdnin je pro návštěvu Provence a levandulových záhonků nejideálnější. Je to trochu jako z jiného světa, ale přitom nádhera. Vesnička Valensole je v Provence už známá. Kam se dál vypravit za levandulovými plantážemi?

Nejlepší doba pro návštěvu

Hodně záleží na samotném počasí, nejlepší je začátek prázdnin, tedy první polovina července. Můžete vyrazit samozřejmě také v jiném termínu, hodně záleží na konkrétní oblasti, kam se vypravíte a kde to bude pro vás nejlepší. Pozor také na to, abyste nestihli jen prázdné záhonky. Pro farmáře je levandulové pole zdrojem obživy, proto ji samozřejmě sklízí, aby s ní dále nakládali. Kam se vypravit?

Simiane-la-Rotonde

Tato vesnička nebývá zrovna turisticky vyhledávaná, ale hledáte-li klid, ticho a mír, je ideální. Pole nebývají velká, ale zato je zde minimum turistů, všechno tady plyne pomaličku, bez ruchu a dalších turistů, kteří se snaží urvat tu nejhezčí fotografii. Jde o nádherné místo, které je přesně pro ty, co se chtějí opájet levandulí a zároveň užít klidu a ticha.

Valensole

Tuto vesničku jsme zmínili, bývá nejčastěji navštěvovanou v Provence, právě díky levandulovým polím. Ubytování můžete sehnat v některé z vesniček nebo rovnou ve městě Manosque, chcete-li větší ruch a turismus. Právě zde začíná krásná a táhlá levandulová pole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>