Albánie, kde se zastavit?

Jste-li dobrodruzi a rozhodnete se svou dovolenou strávit na nějakém jiném místě, než na pláži v Chorvatsku, Řecku, Itálii, Španělsku nebo Bulharsku, pak určitě zjišťujete, co je kde k vidění. Jedete-li do nějaké zajímavé země, která není úplně za rohem, pak se snažíte vidět co možná nejvíc. Podobně je to také, když se rozhodnete cestovat do Albánie.

Nádherná místa

Albánie ukáže všem cestovatelům nádherná místa, skvělé vyhlídky, průzračná jezera nebo pevné skály. Místa, kde se objevuje opravdu málo turistů a kde je klid a pohoda. Najdete místa, která jsou uprostřed hlubokých lesů a v nepřístupných horách. Je jasné, že na takovou dovolenou nemůže jet každý. Kam se v takové situaci podívat?

Unikátní vyhlídka

Můžete zde vyjet přímo autem, na vrcholku hory najdete kaple s hrobem prvního svatého otce, který do Albánie přinesl bektašskou víru. Jde o rozumnou odnož islámu. Můžete vyrazit také na vrchol hory Partizan. Cesta je však po hřebeni obtížně schůdná a turisty zde nenajdete.

Jezera Mičekut

Jde o jezero v pohoří Kreshtës. Jde o nejopuštěnější oblast Albánie, v padesátých letech tady vysazovali na padáku anglické a jugoslávské diverzanty proti komunistickému režimu. V okolí krásných jezer Mičekut, kterých je asi osm pod stejnojmenným vrcholem hor, se těží chrom. Jezera jsou nádherně čistá, nacházejí se v něm ryby, okolo jsou rozkvetlé louky, pasou se zde ovce. Nádhera!

Skalní monument Guri i Cjapit

Vedle univerzitního města Korçë je národní park Bredhi i Drenovës. V tomto národní parku najdete krásné skalní monument Guri i Cjapit (Kozí kameny), který je vytvořen slepencem a prošpikován bunkry. Skalní útvar je přístupný dramatickým kaňonem z vesnice Drenovë.

Horské planiny

Horských planin je v Albánii velká spousta a na začátku léta jsou nádherně rozkvetlé. Květiny zde obvykle vydrží půlku léta, než jsou spasené velkými stády ovcí a koz. Planiny jsou opět dostupné po strmé cestě ve skalním masivu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>