Kam na nejlepší adventní trhy, první díl

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží a s nimi také doba adventu. Chcete-li načerpat atmosféru s touto dobou spojenou, neměli byste si nechat ujít některý z adventních trhů. Které jsou ty zaručeně nejkouzelnější?

S návštěvou adventních trhů se pojí také cestování. Ty nejkrásnější, pohádkové a nezapomenutelné, se totiž často konají v městech, která jsou hodná návštěvy celoročně. Kam tedy vyrazit?

Budapešť – rodinné trhy

Za nejkrásnější, nejstarší a mezinárodně uznávané vánoční trhy patří ty, které se každoročně konají na náměstí Vörösmart v Budapešti, hlavním městě Maďarska. Nikdy tu nechybí vánoční koncerty, ukázky z lidové tvorby, vánoční punč, svařák, typický maďarský lángos nebo tradiční pečivo kürtös kalács i flódni. Jedná se o tradiční vrstvený dort s ořechy, mákem a švestkami.

Adventní písně, které si můžete spolu s okolím zazpívat, zaznívají jak na ulicích, tak v kostelech. Varhany vás budou vábit z baziliky svatého Štěpána, kostela sv. Anny a kostela sv. Michaela.

Budapešťské trhy jsou vyhlášené svou rodinnou atmosférou. Pro děti zde hraje loutkové divadlo, můžete si také zabruslit na ledě. Zkuste si vyrobit svíčky, košíky nebo upéct perníčky.

Berlín – zázraky se dějí

Němci si zkrátka Vánoce umí užít ajejich adventní trhy jsou proslulé nejen v celé Evropě. V Berlíně se můžete zúčastnit desítek vánočních trhů, například v tom na Potsdamer Platz si můžete vyzkoušet sáňkařskou dráhu s výhledem na Braniborskou bránu, to vše provoní horká čokoláda a pražené mandle.

Víc než stovku stánků najdete na tržišti u kostela císaře Viléma.

Na Alexanderplatz vás ovane pravá vánoční atmosféra. Z osvětlené vánoční pyramidy budete mít výhled na celé město. Přičichnout můžete k pracím hrnčířů, sklářů a kovářů a dalších řemeslníků.

A co je nejlepší? K sehnání jsou výhodné jízdenky přímým vlakovým spojem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>