Vánoční trhy v Česku stojí za návštěvu

Přišel Advent a na nás všude vyskakují reklamy, abychom vyjeli na trhy do zahraničních metropolí. Pokud nemáte tolik času, peněz, nebo prostě chcete jen strávit prosinec doma, nezoufejte, i v České republice máme spoustu možností.

Výběr krásných tradičních adventních trhů je velmi pestrý. Většinou si jsou trhy podobné, některé však mají své speciality, program pro děti či zamrzlé kluziště. Které trhy by vás mohly oslovit?

Vánoční punč v Kyjích

Praha 14 – Kyje nabízí vyhlášený vánoční punč pro zahřátí. 15.12. připravují stánkaři čerstvý klasický svařák a k němu lahodné cukroví. Akce začíná v pět hodin odpoledne a končí v sedm.

Rozsvícení stromku pod Pradědem

13.12. se ve Vrbnu pod Pradědem rozzáří vánoční stromeček. Akci nazvanou Vrbenské Vánoce doprovodí bohatý program a tradiční jarmark.

Vánoční jarmark na Vysočině

V Předíně na Vysočině se bude od 10.12. konat tradiční vánoční jarmark zaměřený na prodej tradičních, ručně dělaných výrobků a produktů.

Zdobení perníčků v Kolči

Akce Medová vůně Vánoc na zámku v Kolči se bude konat 17.12. Obec Koleč leží ve Středočeském kraji. Čeká na vás zdobení perníčků, ochutnávky voňavé medoviny, možnost prohlédnout si a zakoupit rozmanité vánoční, ručně dělané výrobky, procházka adventními trhy, prohlídky zámeckého muzea a expozice Muzea včelařství a mnoho dalšího.

Vánoční prodej v Kolíně

Po celý adventní čas bude v Kolíně ve Středočeském kraji probíhat takzvaný vánoční prodej. Prodejní stánky s vánoční tematikou najdete rozmístěné v Obchodním centru Futurum Kolín.

Kam dál vyrazit?

Během prosince se konají pěkné trhy také v Dobřanech v Plzeňském kraji, kde doprovází prodej vánočního zboží od místních výrobců a řemeslníků hudební, taneční a divadelní program. V kostele svatého Víta probíhá vernisáž výstavy.

Doporučujeme rovněž vánoční trhy v Náchodě v Královéhradeckém kraji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>