Poplatky na letišti? Jak se jim vyhnout?

Plánujete už nyní letní dovolenou? Balit si kufr do letadla je vždycky tak trochu problém, protože máte určitý limit, který musíte dodržet. A to bývá často problém. Na letišti vás tak může letecký personál překvapit a říct si o poplatek za překročení váhového limitu. Jde tak o výdaj navíc, se kterým nepočítáte.

Kolik kilogramů je povoleno?

Hodně záleží na tom, jakým letadlem letíte. Pokud jde o nízkonákladové lety, které se vyznačují svou nízkou cenou, pak se může stát, že budete mít omezené kilogramy, popřípadě bude v ceně jen příruční zavazadlo. Odbavované zavazadlo si při nízkonákladových letů můžete platit, což bude znamenat výdaj navíc.

Při běžných letech je obvyklý limit 23 kilogramů. Každá jedna letecká společnost má však jiná pravidla, z těch nejpřísnějších budete mít limit pouze 15 kilogramů. Po překročení limitu bude nutno zaplatit poplatek za kilogramy navíc. Můžete platit buď za celé zavazadlo fixní částku, nebo za každý jeden kilogram.

Kolik má mít příruční zavazadlo?

Vsázíte na to, že když se vám něco nevejde do odbavovaného zavazadla, dáte to do příručního zavazadla? Ale i to má nějaký limit. Mělo by vážit maximálně osm až deset kilogramů a je limitováno rozměry. U každé společnosti je to samozřejmě jiné, ale většinou jde o rozměry 55 x 40 x 20 centimetrů. Pozor na nízkonákladové lety, zde se mohou zavazadla skutečně přeměřovat.

Co do příručního zavazadla nepatří?

Z příručního zavazadla budete muset určitě vytáhnout nůžky, nůž, příbor, žiletky, nářadí a tekutiny nad 100 ml. To vše patří do kufru a zavazadlového prostoru. Co naopak do příručního zavazadla dát? Rozhodně fotoaparát, kameru, mobilní telefon, nabíječku na mobil a například také všechny doklady nebo finance či platební karty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>