Cestování – jak ušetřit a přitom cestovat 2.díl

Cestování je pro mnoho lidí životní styl. Snaží se poznat co nejvíc zemí a míst, odnášet si vzpomínky a nezapomenutelné okamžiky. Cestování mnohdy stojí poměrně dost financí a ne vždycky se vám podaří našetřit takovou částku, která vám pomůže procestovat celý svět nebo místa, která chcete. Existuje pár tipů, které by vám mohly pomoci ušetřit.

Finančně náročné cestování

Ne vždycky to bude jednoduché. Ubytování něco stojí, doprava a přeprava také, k tomu potřebujete finance na různé vstupy, místa a také na obvyklý život na cestách. Nějaký ten budget mít musíte a ideálně i „něco navíc“ pro nenadálé situace. Někdy to cestování, když dodržíte pár tipů, může vyjít levněji.

Hledejte levnější exotiku

Chcete zavítat do nějaké exotické země, ale naše cestovní kanceláře nebo agentury mají opravdu vysoké ceny a to i mimo hlavní sezónu? Některé české agentury zajišťují zájezdy u zahraničních firem a jejich cenu navýší o svou vlastní provizi. Zkuste tyto české agentury obejít, což vám pomůže ušetřit. Některé srovnávače cen hodně pomohou.

Jídlo

Jeden z největších výdajů. Bohužel přesně nevíte, kolik vás na celé dovolené bude stát, protože návštěvy restaurací, kaváren a dalších místních podniků jsou drahé. Při celkové sumě se vám může zatočit hlava. Jíst se však musí a jíst neustále jen suché bagety není úplně to správné. Chcete-li ušetřit, pak nakupujte u místních trhovců. Platí to podobně jako u nás, když jdete nakupovat v odpoledních hodinách, kdy je cena nižší, než třeba ráno. Vyplatí se také připravovat si jídlo sami.

Místní doprava

Cestováním po určitém městě může vyjít draho. Pokud přímo nesaháte po taxíku, jsou i ceny metra, autobusu či tramvaje vysoké. Řešením může být několikadenní jízdenka, kterou zahraniční města veskrze mívají. Čím víc dnů cestujete, tím větší úsporu máte. Sama jsem na třídenní skupinovou jízdenku (byli jsme čtyři) procestovala nejen Mnichov, ale také Berlín. V přepočtu nás to vyšlo asi o dvě stě korun levněji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>